Dnešní recenze bude takříkajíc dva v jednom. V brněnském Bobycentru se totiž ve dvou dnech konaly 2 akce (Paul van Dyk a 90s Time Travel Rave). My byli u toho. Pravidelně jsme vás také zásobovali live streamy, najdete je na naší Facebookové stránce v záložce „Videa„. Rádi bychom shrnuli, jak se nám akce líbily. Nejdříve zhodnotíme jednotlivé DJs, v závěru pak zvuk, organizaci a další postřehy z obou akcí.
Paul van Dyk – 23.3.2018
Po dvouleté pauze se Paul van Dyk vrátil do brněnského Bobycentra v rámci akce Citadela. PvD je tu jako doma, a tak není divu, že akci představující Paulovo nové album „From Then On“ navštívilo několik tisíc lidí. Nevíme, zda bylo úplně vyprodáno, ale prostory Bobycentra byly poměrně hojně zaplněny. Pojďme si tedy zhodnotit jednotlivé DJs a samotnou akci.
Luigi di Mare
Luigiho warm-up set jsme bohužel nestihli. Ačkoliv jsme měli mít vyřízené akreditace, zhruba na půl hodiny jsme se sekli u vstupu, jelikož jsme nebyli připsáni na guest list. O to více nás tato nepříjemná situace mrzela, jelikož jsme se na Luigiho set velice těšili. Naštěstí, vzniklá situace byla úspěšně vyřešena, a Luigi set i nahrával. Jeho set přidáváme níže.
Kristy Jay
Popravdě, moc jsme nevěděli, co od Kristy Jay čekat. Proto jsme byli velice mile překvapeni tím, když svůj set směřovala trochu více do dark soundu/progressivu. Úplně nejvíce nás dostala asi tímto trackem, který Markus Schulz hrál při své cestě přes Rabbit Hole někdy okolo čtvrté hodiny ranní. My ho slyšeli hned ze startu večera – paráda! Celý set byl opravdu dobře namíchaný a moc nás bavil.
Martin Gredner
Martin pokračoval na podobné vlně a večer nabíral na pěkných obrátkách. I jeho set byl více progresivní, ale nechyběly i tracky, které nás vyloženě nutily pařit o sto šest. Na zhruba 11minutový záznam se můžete podívat níže.
Michael Burian
Nechceme příliš hejtovat, raději se snažíme hledat to pozitivní, ale Michael Burian předvedl jedním slovem chaos. Set nenavazoval, neměl logiku, slyšeli jsme asi 4 těžce zkažené přechody… Pro nás jeden z momentů, kdy jsme si šli odpočinout.
Paul van Dyk
Paul van Dyk nás ani nepřekvapil, ani nezklamal. Jednoduše zahrál to, co se od něj tak nějak čekalo. V setu byla pro nás hluchá místa, která se chvílemi střídala s euforií z klasik typu For An Angel, Home a nové tracky z alba From Then On. Pokud bychom jeho set srovnali s ostatními, Kristy Jay nebo Martin Gredner se nám líbili více.
Lucca
Posledním DJ, přesněji řečeno DJkou, kterou jsme slyšeli, byla naše česká Lucca. Slyšeli jsme prvních 30 minut setu a musíme uznat, že po Paulově setu přišla nálož. Techno máme rádi, a proto jsme se na Luccu těšili. Na zakončení večera se její styl vyloženě hodí. Hudba plná energie, kterou na nás Lucca valila, byla tak intenzivní, že nás nenechala sedět. Ano, není to trance, ale i techno má něco do sebe. PS: Pokud si chcete Luccu poslechnout, doporučujeme pořádnou aparaturu.
Na DJ Orbith už jsme nebyli.
90s Time Travel Rave – 24.3.2018
Akce typu Time Travel Rave se v Brně objevila snad poprvé, tedy alespoň co my pamatujem (a to není tak dlouho). Pořadatelé s německa se museli vypořádat s nepříjemnou situací, kdy se k nim pár měsíců před konáním akce dostalo, že den před TTR bude v Boby také Paul van Dyk. Nakonec se akci rozhodli uspořádat. A výsledek? Za nás famózní. O to více nás potěšila zpráva, že už se plánuje i další pokračování!
DJ Killer (vinyl set)
O warmup, tedy pokud to tak budete chtít nazvat, se postaral DJ Killer, který se mimo jiné podílel také na organizaci celého eventu. Slyšeli jsme sice jen asi půlku jeho setu, ale i tak nás dobře navnadil na zbytek večera. Záznam jeho setu přidáváme níže.
90s Megamix Mixed By Thomas Verden
Megamix od Thomase se nám velice líbil. Během 10 minut jsme slyšeli jedny z největších klasik devadesátých let. Z Megamixu jste také mohli sledovat živý přenos na naší stránce. Podívat se na něj můžete na videu níže.
DJ Brooklyn Bounce
Za nás Brooklyn Bounce zahrál vůbec nejlepší set. Byla v něm energie, euforie a pozitivní emoce. Část setu si můžete poslechnout ze záznamu live streamu na videu níže.
DJ Quicksilver
Hned z prvního tracku, který DJ Quicksilver odpálil, jsme dostali husí kůži. Za nás to byl výborný set, který nás zvedl ze sedaček. Kousek záznamu opět přidáváme níže.
Dune
Než Dune začal svůj set, nasával atmosféru na okraji parketu. Využili jsme tedy příležitosti a zeptali se, na co se od něj můžeme těšit. Ačkoliv nám neprozradil nic konkrétního, byl velice ochotný a nabitý pozitivní energií. Tu posléze přenesl i do svého setu. Krátkou část jsme také natočili.
Kai Tracid
Po velice svižném setu Duneho přišel na řadu headliner – Kai Tracid. Bohužel pro nás, hrál o poznání pomaleji než Dune, což nás poměrně vyvedlo z tempa. Každopádně Kai zahrál to, co se od něj čekalo, a jeho hudební podkres byl naprosto ideální na odpočinek.
Na DJs Da Hool a Ronny Liquido už jsme bohužel nebyli, takže nemůžeme hodnotit.
Citadela nebo 90s TTR?
Prostory
Prostory byly pro obě akce společné. Brněnské Bobycentrum je za nás jeden z nejlepších prostorů na akce podobného typu. Je zde dostatek místa pro VIP sekce, tančení na parketu i k odpočinku – tedy k sednutí. Ano jsou i jiné lepší, větší, ale nám se opravdu líbí jeho dispozice a kapacita (ani ne malá, ani ne velká). Určitě by mu nevadila menší rekonstrukce (zejména toalet), ale jinak si jej většina návštěvníků chválí.
Zvuk
PvD: Na zvuk se po akci snesla vlna kritiky. Bohužel, ani my nejsme jiného názoru. Bez špuntů do uší bychom měli co dělat, abychom na stage vůbec vydrželi (tímto vzdáváme holt těm, kteří to dali). V podstatě celou dobu byla akce přebasovaná. Je škoda neuhlídat si zvuk, když se jedná o hudební akci.
90s TTR: Organizace Time Travel Rave se poučili z chyb předchozího dne. Ve zprávě jsme byli dokonce ujištěni samotným pořadatelem, že si zvuk ohlídá. Až na pár momentů, kdy byl přebasovaný zvuk, jsme byli se zvukem spokojeni. Akce byla zvukově minimálně o 2 úrovně dále než u PvD.
Organizace
PvD: Jak už jsme zmínili na začátku, chyběli jsme i přes předchozí potvrzení na guest listu, avšak jsme lidé a chápeme, že se něco takového může stát. Co se týče akce samotné, zde nám vadilo hlavně povolené kouření na parketu (chvílemi byl problém dýchat) a absence řádného odvětrávání. Jako další mínus hodnotíme pořádek – v tomto případě spíše nepořádek, protože během akce nechodila žádná úklidová četa, co by sbírala odpadky, a záchody byly po půlnoci také spíše pro silné povahy (tedy aspoň ty pánské, jak to vypadalo na dámských, nevíme). Pochvalu si zaslouží organizátoři za originální go-go tanečnice, vizuálně lépe vybavenou stage a práci s vizuály.
90s TTR: Na rozdíl od PvD, nenastal během TTR žádný problém u vstupu. Vzhledem k tomu, že bylo na akci také o poznání méně lidí, prostory nebyly tak vydýchané, ani zakouřené. Velké díky bychom chtěli touto formou vzkázat také jednomu pracovníkovi bezpečnostní služby, který často větral a pouštěl tak na parket čerstvý vzduch. Avšak největší uznání si zaslouží pracovníci úklidu. Ti totiž chodili zhruba každých 5-10 minut po celém Bobycentru a sbírali všechny odpadky, co viděli (i toalety vypadaly ok). Tak čisto jsme na akci podobného typu ještě neviděli. Opravdu skvělá práce!
Lineup
PvD: Jmenovitě byl lineup řekněme průměrný. Na poslední chvíli musel být vyměněn Thomas Coastline kvůli zdravotním problémům, ale vzhledem k tomu, že Martin Gredner zahrál skvěle, bereme tuto změnu jako skvěle vyřešenou. Moc se nám nelíbilo zařazení Michaela Buriana před PvD. Michael má hodně specifický styl a podle nás se nehodil jako rozjížděč headlinerovi.
90s TTR: Jestli bychom něco udělali jinak, bylo by to sestavení lineupu. Už zpočátku večera se hrálo poměrně svižně a přišlo nám, že se tempo zpomaluje místo toho, aby se naopak zrychlovalo. Možná je to jen zvyk z akcí, na které chodíme, ale po DJ Dune přišel velký útlum.
Sečteno – odtančeno
Pokud bychom měli srovnat obě dvě akce, je pro nás jasným vítězem sobotní 90s Time Travel Rave a to jak hudebně, tak organizačně. Tahle akce si rozhodně zaslouží plné Bobycentrum.
Dejte nám pod článek vědět, jak se vám naše shrnutí líbilo, a co byste k akcím dodali právě VY. Máme pro vás menší překvapení za závěr. Ve středu u nás na blogu vyjde také rozhovor s jedním z vystupujících z pátečního večera.