Transmission 2018 – jaká byla naše druhá zkušenost?

Ahoj, vítám tě u mého „reportu“ z Transmission 2018. Celý report bude stručný, ale doufám, že jasný. Subjektivně zhodnotím celou noc tak, jak jsem ji prožil. Přečíst si můžete taky report z minulé edice, která nesla podtitul The Spirit of the Warrior.

Vstup na akci

Letos se mi k aréně podařilo dostat cca 20 minut před otevřením. Lidí zde bylo poměrně dost. Organizátoři zajistili otevření více vstupů, říkal jsem si tedy, že by se nemusely tvořit dlouhé fronty jako vloni. A měl jsem pravdu. V aréně jsem byl za necelých 15 minut. Byla to fakt paráda a za toto si organizátoři zaslouží pochvalu. Naopak mě celkem dost zklamala absence normálních šaten. Lockery se sice prodávaly dopředu, ale já tomu nevěnoval pozornost, a proto mě při cestě ještě více znepokojilo, že si nebudu mít kam dát věci. Cena za locker činila 225 Kč, za uložení jedné bundy a pár drobností mi to opravdu nestálo.

Stage super, ale…

Abych pravdu řekl, tak mě stage letos moc nenadchla. Neříkám, že byla špatná, ale chyběl jí pořádný šmrnc a podle mě nebyla tak cool jako loni. Na druhou stranu bylo zajímavým nápadem umístění tanečnic a LED panelů napříč halou. Kvůli tomu sice bylo méně prostoru na ploše, ale o tom podrobněji až později. Tanečnice byly opravdu šikovné a jejich kostýmy perfektní.

Zvuk byl na skvělé úrovni, ale bylo potřeba si najít to správné místo. Na určitém místě plochy se mi do uší vracela celkem nepříjemná ozvěna odražená ze zadní části arény, což se v takovém prostoru dá pochopit.

Efekty pod taktovkou Vision Impossible a Ministry.sk byly neskutečně propracované. Vizuály, světla a samozřejmě i lasery byly parádní. Bylo zajímavé sledovat, jak plameny šlehají skoro až do stropu a jaké teplo z nich sálá. Oproti minulému roku letos chyběla jakákoliv pyrotechnika. To je samozřejmě dobře, pořadatel United Music totiž po loňském incidentu slíbil, že pyrotechniku již používat nebude.

Co předvedli DJ’s?

Jednotlivé vystupující nechci nějak podrobně hodnotit. Každý má to svoje. Všichni předvedli parádní show. Mně osobně se nejvíce líbili Above & Beyond. Mnoho lidí si chválilo Paul van Dyka. Opravdu tedy záleží na každém a jeho vkusu. Osobně jsem se bavil v průběhu celého večera – ani chvíli jsem se nenudil.

Zmenšila se O2 Aréna?

Stejně jako vloni bylo v aréně plno možností, jak se občerstvit. Byl dostatečný výběr alka, nealka i jídla za pohodové ceny (pivo 60 Kč, voda 45 Kč, Ovocný Birrel 50 Kč). Myslím, že si zde vybral každý. Pohyb po aréně byl celkem OK, ale jakmile se chtěl člověk dostat někam na plac, případně na tribuny, nebylo to vůbec lehké. Lidí letos bylo opravdu hodně. Až nepříjemně hodně. Částečně za to mohly již zmíněné umístění tančnic do prostoru plochy. Nastal také problém s Paylogic lístky, kdy se kvůli absenci papíru v tiskárně někteří návtěvníci několik hodin nedostlai do arény.  A některým se to dokonce nepodařilo vůbec, údajně kvůli rozhodnutí vedoucího bezpečnostní služby.

Závěrem

Kdybych měl TM srovnat s něčím, co jsem zažil, tak asi narazím na problém s tím, že bych srovnával nesrovnatelné. TM je sama sobě konkurentem a je krásně vidět, jak se organizátoři snaží posunout akci každým rokem výš a výš. Jak bych teda celou akci shrnul? Bavil jsem se celou noc. Všechno, co na TM letos bylo, tam prostě patří. Parádní stage se skvělými vizuály, plná hala lidí a luxusní zvuk. Ano, lidí bylo opravdu hodně, ale určitě to bylo lepší, než prázdný parket. Lockery sice kritizovat můžu, ale bylo pouze moje rozhodnutí si jeden nekoupit, když byly ještě k dispozici. Uvidíme jaké to bude zase za rok. A co vy, jak byste shrnuli letošní Transmission?

PS: V průběhu večera jsem viděl plno lidí s našimi ASOT CZ tričky. Díky za to, je opravdu super sledovat, jak se naše komunita rozrůstá. A taky díky za parádní foto společně s Thomasem Coastlinem. 🙂

Fotky: Zdroj