Transmission 2017 – pohled nepolíbeného

Jmenuji se Petr alias /Greni/ a trance poslouchám přibližně od roku 2009. O Transmission vím už taky pěknou řádku let. Jedna z mých prvních vzpomínek na TM je asi z aftermovie z roku 2008, na které jsem náhodou narazil. Od té doby jsem věděl, že se na tuto párty musím minimálně jednou podívat. Roky plynuly, a já tak nějak pořád odolával. Ne, že by se mi nechtělo, ale nerad jezdím takto někam sám. Ano, už jsem byl například na prvním Open To Close od Markuse a dalších akcích, ale TM je přece jenom trochu jiná liga. Letos se to ale celé změnilo. Lístek jsem koupil v první vlně a na Spirit of the Warrior jsem se těšil už od začátku.

Greniho komplexní recenze

Pro začátek bych ještě rád zmínil, že se nebudu moc vyjadřovat k jednotlivým DJs, protože se mi líbili všichni, ale něco málo k nim samozřejmě napíšu. Teď už ale k věci.

Vstup na akci

Na akci jsem se chtěl dostat co nejdříve. To znamená, že jsme byli v 20:00 před halou. Vystát frontu nám trvalo asi hodinu. Byl jsem trochu zklamaný, že neuslyším Thomase Coastlina, ale nemůžu říct, že bych byl nějak naštvaný nebo tak něco, protože podobně dlouho jsem u vstupu do O2čka stál i při návštěvě kluků z Top Gearu. Hned po prohlídce jsme zanesli věci do šatny a šli se podívat na plochu.

Non-stop party

Popravdě jsme se na ploše zdrželi asi 5 minut, koupili pivo a šli si sednou na tribunu. Ne že bych nebyl „party guy“, ale po osmi hodinách na nohou v SaSaZu na Markusovi jsem neměl tak úplně zapotřebí hopsat na parketu, proto jsme využili možnost a posadili se. Seděli jsme ve vzdálenější části haly a stage jsme měli po levé ruce. Co dodat, parádní výhled, zvuk a ještě k tomu pohoda.

Show

Kdo byl, ten ví, a ten kdo nebyl, tak ten má smůlu. To samozřejmě ne… Ale show to byla opravdu parádní. Stage design mě totálně pohltil, světla a projekce to samé. Je jasné, že se to dalo čekat, ale já jsem s otevřenou pusou a obrovským úsměvem sledoval každou sekundu celou stage, a kochal se tím, co společně vytvořili lidi z Ministry a Vision Impossible.

Trocha technických informací

Velikost stage45 m široká a 23 m vysoká
ZvukFunktion One Vero (500 kW)
Světla453 různých zařízení
Lasery42
LED stěny280 m2 + 300 m2 na balkónech
DalšíCo2, plameny, konfety a pyrotechnika

Opravdu moc se mi líbilo to, jakým způsobem do vizuálů zakomponovali české znaky. Celkově to byla parádně odvedená práce. Jednotliví bojovníci, sladěná světla, no prostě všechno. Připadal jsem si jako v jednom obrovském klubu.

Jednotliví DJs

Přišel čas asi na to nejdůležitější. Nechci zacházet do moc velkých detailů, proto se pokusím vyjádřit se velice stručně.

Thomase Coastlina jsem slyšel bohužel pouze posledních 25 minut. V době psaní článku jsem si jeho set poslechl ze záznamu a moc se mi líbil. Warm-up jak má být.

Super8 & Tab zahráli taky parádně. Začali na pomalejší vlně, ale postupně párty správně rozjeli.

Na Sandera jsem se celkem těšil a musím říct, že jeho Purple Haze alias se mi taky líbil. Některé tracky jsou mi opravdu blízké, takže jsem si při nich parádně zapařil.

Na Markusovo přestavení, aka Dakota, jsem se těšil asi nejvíce. Četl jsem mnoho rozhořčených komentářů, ale mně se jeho styl líbí. Markus se při tvorbě tohoto projektu na několik měsíců kompletně stranil veškerým aktivitám na sociálních sítích, aby se na něj mohl plně soustředit. Album vzniklo kvůli všem možným světovým problémům, které Markusovi nejsou lhostejné (pro více info si dohledejte nějaké rozhovory, kde o albu mluví). Celá show byla podtržena velmi propracovanými vizuály a povídáním, které mě osobně vtáhlo ještě více do celého příběhu.

Ferryho Gouryella 2.0 mě přenesla do parádního světa plného nádherných melodií. Po Ferrym to začalo celkově přitvrzovat. Aly zahrál parádní set, to samé Simon a nakonec to celé rozbil Coming Soon. Nebylo chvíle, kdy bych se nudil. To asi mluví za vše. Jediné, co jsem vynechal, byl Transmix.

Celkové dojmy

Jsem s akcí nadmíru spokojený a nejspíš se na ni další rok vrátím. Show byla suprová, všichni vystupující zahráli skvělé sety a bylo vidět, že se všichni baví. Trochu zvláštní mi přišlo pivo, přišlo mi, jako bych pil vodu…

Pro ty co na TM ještě nebyli

Pokud je trance vaší vášní a je to část vašeho života, rozhodně doporučuji Transmission navštívit. Je to jedna z nejlepších akcí u nás v ČR a nemá zrovna nakročeno k tomu, aby zruinovala vaši peněženku. Rozhodně to stojí za to. Ať už skáčete s davem dole na ploše, nebo všechno v klidu pozorujete z pohodlí hlediště, určitě si najdete to svoje.

Fotky: Zdroj