Trance & Progressive alba, která nás oslovila [2018] vol.2

In Search of Sunrise 14 mixed by Markus Schulz, Andy Moor, Gabriel & Dresden

předchozím díle naší rubriky, kde Vám představujeme Trance & Progressive alba, která nás v roce 2018 zaujala, jsme se zmínili o Yottovi (Hyperfall) a Spencer Brownovi (Illusion Of Perfection). V dnešní rubrice se přesuneme do vydavatelství Black Hole, řekneme si něco o kompilaci In Search Of Sunrise 14.

Historie kompilace

In Search Of Sunrise (neboli ISOS) je CD kompilace trance music mixů, která vznikla v roce 1999. Prvních sedm vydání namixoval bývalý král trance music Tiesto. Od třetího alba se k názvu přidával i název města, které ovlivnilo daného DJe. Od osmého alba se kompilace ujal Richard Durand. Třináctou edici, která byla ve výsledku 13.5 edice, namixoval Richard spolu s legendárním producentem BT. Poslední edice, o které píšeme nyní, byla vydaná po třech letech a jedná se hned o tři alba namixovaná Markusem Schulzem, Andy Moorem a Gabriel & Dresden. Všechny edice můžete najít v seznamu níže:

Markus Schulz

Markusova část mě oslovila nejvíce (je to tím, že jeho hudba mě teď opravdu baví). Celý mix je složený z tracků s parádnimi melodiemi a super drivem. Pro mě to je ideální mix na léto u vody s dobrým drinkem v ruce. Ti z vás, co byli v roce 2018 na Luminu nebo na jeho show v Epicu, víte, o čem mluvím. Na Luminu to prý proložil klasikami, zatímco v Epicu tam naskládal parádní techno. 🙂 Posoudit můžete sami na videu z Lumina níže, případně z jeho GDJB world tour.

Andy Moor

Andy začíná parádním progressivem, na který navazuje krásný trance sound, který v dnešní době moc neslyšíme. Celý mix pak pokračuje na podobné vlně a osobně mi připomněl „staré dobré“ časy Trance Music. Pokud si libujete na soundu od The Thrillseekers, Airbase nebo třeba Neptune Project, je toto CD přímo pro Vás.

Gabriel & Dresden

Část od Gabriel & Dresden mě velice mile překvapila. Celý mix je pojatý velmi warm-upově. 🙂 BPM je nízké, flow tak akorát na začátek večera. Progressivní beat střídají pomalé melodie s vokály. Pohoda jak má být.

Závěrem

Pokud jste tuto kompilaci ještě neslyšeli, neváhejte a jděte do toho. Doporučuji začít částí od Gabriel & Dresden, pokračovat Markusem a nakonec poslechnout část od Andyho Moora.