Shrnutí roku 2019 pohledem ASOT CZ

Rok 2019 nám utekl snad vůbec nejrychleji ze všech. Při ohlédnutí zpět jsme se několikrát nachytali při momentu: „Pamatuješ na tuhle párty? Ta byla skvělá co?“ Pojďme se tedy podívat, čím se nám rok 2019 zapsal do paměti.

Které akce nás letos bavily?

Během roku se opět konala spousta kvalitních festivalů a klubovek, nejen v našich končinách, ale i v zahraničí (Slovensko, Polsko, Nizozemí). U některých z nich jsme byli i my a z těch všech vybíráme následující akce.

Dreamstate Europe 2019

Pro mě i Lukeho to byla vůbec první Dreamstate. Už jsme trošku tušili, do čeho jdeme, akci totiž pořádala stejná agentura a konala se na stejném místě, jako ASOT 850, tedy v hale Gliwice. Poskytli jsme vám odsud hned několik live streamů, přičemž největší ohlasy sklidil stream Paul van Dyka. Za mě osobně se jednalo o jednu z top akcí jak z pohledu pořadatelského, tak vizuálního. Hudebně to nebyl úplně můj šálek kávy, ale Dreamstate jsem si užil.

ASOT 900

Na druhý ASOT, který jsme v Utrechtu absolvovali, jsme šli už celkem na jistotu. Věděli jsme co a jak, a tak jsme si mohli dovolit zajít i na jednu z mnoha pre-parties, které se v Utrechtu konaly. Navštívili jsme jeden místní klub, který spíš připomínal sklep, ale i tak bylo narváno. To víte, vstup zdarma. 😀 Na hlavní akci pro mě byl nejkrásnější moment, když jsme mezi desítkami tisíc lidí potkali skupinku Čechů v našich tričkách.

Rave Nation

Tuhle skromnou akci pořádanou v Pardubicích sem zařazuji z prostého důvodu. Hudebně to byla kvalita, jakou dnes uslyšíte jen málo kde. Všichni DJs hráli z vinylů a poslechnout si ten starý sound opravdu stálo za to. Jen škoda, že akci nepřišlo podpořit více lidí.

https://www.facebook.com/ASOTCZ/photos/a.270612596353121/2134812353266460/?type=3&theater

CityFest 2019

CityFest pravidelně patřil k nejlepším akcím u nás. Bohužel, letošní ročník byl tím posledním. To nás však nezastavilo před tím, abychom vám naservírovali hned několik streamů, které nás bavily točit.

Zároveň děkujeme pořadatelům za jejich práci a přejeme mnoho úspěchů v jejich dalším působení.

Markus Schulz Open to Close SaSaZu

Jedinečný formát, kterému se pravidelně Markus věnuje, už po třetí zavítal do ČR. Pro mě to bylo teprve druhé OTC a musím říct, že Markus prostě ví. Celý večer na sebe parádně navazuje, od warm-upu, přes main show až po takzvanou králičí noru (rabbit hole), kde se vše stává „weird and twisted“. Letošní OTC organizoval stejný promotér, který pořádá brněnskou Citadelu. Lidí nebylo moc. Jedním z hlavních důvodů byla určitě nevole k návštěvě akce pod jejich taktovkou. Na druhou stranu to mělo i výhodu, protože zde byly pouze skalní fanoušci, kterí vytvořili nezapomenutelnnou noc.

Gareth Emery live from Kuala Lumpur

Tahle akce byla jednou z nejspontánnějších vůbec. Vůbec jsem nevěděl, že v Kuala Lumpur budu. Hned v den mého příletu se tu konala klubovka s Garethem Emerym, na které jsem přirozeně nesměl chybět! A výsledek? Legendární příběh „o kalhotech“ a hustlování s místním stánkařem. Viz video:

Zkušenost k nezaplacení a akce celkem fajn:

ABGT 350

Jednou z nejočekávanějších akcí celého roku nejen u nás v ČR byla ABGT 350. Kolega Greni vyrazil na nabitý prodloužený víkend do Prahy a jeho dojmy si můžete přečíst v reportu z ABGT.

V zajetí Anjuna barev na páteční ABGT 350.

Transmission 2019

Hned den po ABGT 350 se v O2 konala Transmission. Zdá se, že pořadatelé se poučili z minulého ročníku a dali si pozor na několik věcí, které jim byly vytýkány. O shrnutí akce se tentokrát postaral Luke v jeho reportu.

Anjunadeep Open Air

Tranceový trojboj byl zakončen nedělní Anjunadeep Open Air, na které byl opět přítomný Greni. Z jeho pohledu se jednalo o jednu z top akcí vůbec. Atmosféru z akce opět popsal v reportu.

Skvělá atmosféra, parádní počasí, úžasná hudba a pohodoví lidé. To byla Anjunadeep Open Air.

Trancextasy with Richard Durand

Klubovka v srdci Brna s Richardem Durandem mi letos hudebně sedla asi nejvíce. Navíc, měl jsem příležitost s Richardem i mluvit a následně s ním udělat i rozhovor (viz níže).

Rozhovory

Rozhovorů letos bylo podstatně méně, než minulý rok, zato věříme, že ten s Richardem Durandem patří k nejlepším, jaké jsme publikovali. Ještě jednou děkujeme týmu Trancextasy za příležitost dostat se k Richardovi a Richardovi za jeho čas.

Další významné události

Rok 2019 však nebyl jen o výše zmíněných akcích. Některé zprávy ze světa trance music nás šokovaly, jiné potěšily…

Co nás čeká v roce 2020?

V Utrechtu budou probíhat oslavy ASOT 950, na které opět razí kolega Luke, Polsko bude hostit Dreamstate Europe, a v našem kalendáři již najdete i další oznámené akce pro příští rok.