Rozhovor s Paul Webster – „Trance nabírá druhý dech“

For English click here.

Rozhovorem s Paulem Websterem zakončujeme sérii rozhovorů s DJs, kteří vystoupí na Tranceformers 2018 v Ostravě. Paul Webster je vedle John 00 Fleming, Christopher Lawrence, Airwave nebo Mark Sherry další ikonou trance music – ačkoliv v poslední době již ne tak aktivní jako dříve. I přesto však Paul pravidelně vysílá svojí radioshow Vision a objevuje se na festivalech typu Luminosity.

Ahoj Paule, když jsem se připravoval na náš rozhovor, našel jsem jen velmi málo rozhovorů s tebou. Ty nejsi moc velkým fanouškem rozhovorů, nebo se pletu?

Jen jsi nehledal pořádně. 🙂 V minulosti jsem udělal mnoho jak psaných, tak i video rozhovorů.

V rozhovoru pro Dave Pearce jsi uvedl, že pracuješ na albu. Alba jsme se ale nikdy nedočkali. Jak to?

Ano, takový byl plán na přelomu let 2008/2009. Měl jsem na album připraveno mnoho tracků jako The Wolf, Time, Istanbul. Bylo v plánu jej vydat na Armada Music. Ale poté jsem se rozhodl vydat tracky postupně samotně. Poslední dobou alba svým způsobem „vybledla“ a v tom množství se jednoduše ztrácejí.

Na scéně už jsi přes 10 let. Ale stále pro mnoho posluchačů jsi neokoukanou tváří. Je to tvůj záměr?

Ano je to tak, je to vlastně již více než 12 let. Nemyslím si, že jsem neokoukaná tvář a už vůbec ne mladou tváří. Vlastně, už je mi 33. Ale musím říct, že jsem stále mladší než někteří moji kolegové z hudební scény.

Na Luminosity 2018 ses představil v classics setu. Budou od tebe classic sety častější?

Ano, je to něco, co miluji. Ale nebudu teď hrát jen classics sety. Je nepopsatelné zahrát tracky, které pro mě osobně mnoho znamenají a také dokáží naplnit můj aspekt hraní jako DJe. První set jsem zahrál na Luminosity v roce 2017 a bylo to skvělé.

Dostal jsem poté mnoho dotazů na tyto sety a stačilo jen vybrat místa, kde je zahraji. Myslím, že je teď skvělý čas hrát klasiky. Ale chci si nechat čas a prostor na vybrání tracků, aby classics sety nebyly monotónní. Mám spousty plánů na zbytek roku i na rok 2019. Vše bude zveřejněno v blízké době.

Máš raději mužský nebo ženský vokál v trance music?

Mám rád obě varianty, obě verze zahrnuji do svých setů.

Do které země a na jakou akci se nejraději vracíš hrát?

Speciálním místem je pro mě již nefunkční Cream v Amnesii na Ibize. Dále miluji Ministry Of Sound v Londýně. Ještě musím zmínit města jako New York, Mexico City, Sydney a Bratislavu.

Jak se ti daří skloubit osobní život s tím profesním?

Jednoduše, nedělám to. (hahaha)

Od roku 2012 pracuji na plný úvazek jako zubní instrumentář. Mimo to jsem ženatý a mám dvě děti, takže je to občas svazující. Snažím se jednou do měsíce najít čas na produkci a vystoupení, bohužel to někdy nevyjde podle plánu. 🙂

Jak myslíš, že se bude vyvíjet trance & progressive v následujících letech? Přál bys vývoj určitým směrem? Jakým konkrétně?

Zajímavá otázka. Myslím si, že trance nabírá druhý dech, trance tu stále bude. Někdy může i pomoci vydat se zpět k undergroundu.

Nyní může někdo namítnout, že je trance mrtvý, když se neobjevuje na předních celosvětových festivalech, ale jen se podívejte na akce z produkce Dreamstate, jak skvěle se jim daří.

Já sám miluji veškeré styly hudby, nejčastěji poslouchám sety od Erica Prydze, Camelphat, Adama Bayera, Willa Atkinsona a Bryana Kearnyho.

Děkujeme za rozhovor a těšíme se na tvůj set v Ostravě.

Ano, těším se. Vracím se do České republiky poprvé od roku 2014. Mám připravené 2 tracky, které si na Tranceformers odbydou premiéru, jeden skvělý bootleg a široké spektrum muziky – rozbijeme parket! Nemůžu se dočkat, uvidíme se v Ostravě!

Tento rozhovor vznikl ve spolupráci s pořadateli akce Tranceformers 2018.


Paul Webster – Interview for ASOT CZ

Hello Paul, when I was preparing for our interview, I found very little interviews with you. You are not a big fan of interviews, aren’t you? 

You must not look hard enough. 🙂 I’ve done a serious amount of written and video interviews over the years.

In an interview for Dave Pearce, you said you were working on the album. But the album hasn’t been released yet. What happened?

Yes that was the plan back in maybe 2008/09 had a bunch of singles done like – The Wolf, Time, Istanbul and the plan was to release an album through Armada who where up for it but then I decided it was better to release singles and get them out there, albums kinda faded off them and you don’t see as much of them released now.

You have been for over 10 years on trance music scene. But on the other side, you are still “fresh face” for many fans and listeners. Is that your purpose?

Yes longer maybe 12 years, I don’t see myself as a fresh face tho and certainly don’t feel as young either as I’m 33 now but deffo younger than some of my friends in the scene!

At Luminosity 2018 you performed the Classics set. Will be the classics sets from you more frequent in the future?

Yes its something that I love doing but not all the time, i get such a buzz playing tunes that hold many memories for me both personally and from a djing aspect, the set in 2017 at Luminosity was really the first and went down so well, I get a lot of requests for classics sets but only select places is a good time to do them as I try not play the same tracks to keep the classics set fresh, but deffo have plans for rest of the year and in 2019 to do a few more select ones which will be announced soon.

Do you prefer a male or female vocal in trance music?

Both, I love vocal tracks, and always feature in my sets.

In which country and at what event do you prefer to play?

Cream at Amnesia in Ibiza was always a special place to play for me, that is gone now, so to have played there a few times is deffo up there, The Gallery at The Ministry Of Sound in London, love that place, so many good places to play tho Buenos Aires, New York, Mexico City, Sydney, Bratislava.

How do you manage to combine personal life with your career?

I don’t hahaha, I work full time and have done again since 2012, I’m a dental nurse and between that and been married with two kids can be a struggle, but I try to find once a month for a studio and do gigs but it doesn’t always work out like that. 🙂

How do you think trance & progressive music will develop in the following years? Do you wish it to evolve in a certain direction? Which one?

That’s an interesting one, as I see trance getting a bit of a battering again at the moment but it will always be here, sometimes going back underground can be a good thing for it, as you don’t see any trance artists on any of the mainstages’s at the major festivals these days but that doesn’t mean it’s dead you only have to look at the massive Dreamstate events and how well they do, I love all styles of music tho and the sets I listen to the most would be Prydz, Camelphat, Adam Bayer, Will Atkinson, and Bryan Kearney.

Thank you for the interview and we are looking forward to your set in Ostrava.

Yes, I can’t wait, first time back in Czech land since 2014, I’ll have 2 new tracks to debut on the night and one massive bootleg along with a wide spectrum of tunes to destroy the place, can’t wait, see you then.