Rozhovor s Omnia z CityFestu 2018

Na letošním CityFestu se nám podařilo udělat dva plnohodnotné rozhovory. Jako první vám přinášíme rozhovor s Evgenym Smirnovem, alias Omnia. Máme-li být upřímní, Omnia byl zatím nejvíc cool DJ, se kterým jsme kdy mluvili (a že jich už bylo :). Vůbec na nic si nehrál, mluvil s námi otevřeně a se zápalem.

 

Peťan: Máš velmi specifický sound. Pokud člověk poslouchá tvůj set a sety ostatních DJs, okamžitě pozná, že hraješ ty…

Omnia: Jo, je to tak. Hraji a produkuji tracky, které mám rád, které se mnou rezonují zevnitř. Zhruba před 5 až 6 lety jsem si chystal sety podle toho, které tracky byly populární. Chtěl jsem všechno udělat, jak nejlépe jsem mohl. Ale pak jsem si uvědomil, že stačí být otevřený publiku.

 

Greni: Přesně vím o čem mluvíš. Mám doma midi kontroller a taky jsem měl tendenci si chystat to, co budu hrát. Postupem času jsem ale zjistil, že je nejlepší prostě začít, a pak jenom procházet knihovnu a hledat tracky u kterých hned vím, že mi do setu budou pasovat.

Omnia: Joooo! Je to tak. Je tu tolik DJs, kteří se zajímají o svoje vybavení (mini kontrollery…) a všechny ty věci, ale nejdříve musíš přemýšlet o své knihovně. Protože lidé chodí na akce, aby si užili hudbu. Je jim úplně jedno, jak a na čem to namixuješ, vytvoříš nebo co k tomu přidáš. Zajímají se hlavně o to, jaké tracky zahraješ. Je lepší se soustředit na svůj vlastní hudební styl.

 

Peťan: Ty jsi ten svůj evidentně našel. Např. tvůj track The Fusion byl megahit. Jak ovlivnil tvoji kariéru?

Omnia: Bylo to velké. Nebyla to sice minutová akce, že bych vydal jen jeden track a stala se ze mě hvězda. Vydal jsem jich před tím už více. V roce 2008 bylo mým cílem najít vlastní sound. Strávil jsem tím zhruba 5 let. Myslím si, že The Fusion byl vůbec prvním trackem, kdy si všechno sedlo, kde jsem se našel. Říkal jsem si, že toto je opravdu něco speciálního.

Když složíš něco jedinečného, vytváříš svůj vlastní rukopis, a přesně tohle byl případ i u The Fusion. Měl jsem to štěstí, že lidem se to líbilo. Občas totiž uděláš něco originálního, ale lidé si řeknou: “WTF?”

Nikdy nevíš, jak to dopadne. Pokud jste producenti nebo skladatelé, snažte se najít svoji vlastní cestu. Pravděpodobně uděláte hodně chyb, ale nakonec můžete přijít s něčím, co bude pecka a bude to patřit jenom vám.

 

Peťan: Mám pro tebe trochu kontroverzní otázku. Co si myslíš o drogách na EDM scéně?

Omnia: Víš, je mi už 31 a nad drogami vůbec nepřemýšlím. Když jsem byl ještě teeneger, nějaké drogy jsem s kamarády vyzkoušel. Rozumím lidem, kterým je okolo 20, že to vyzkouší. Nemůžeme s tím nic moc udělat… Je to o tom, umět se dostat do módu, kdy tě hudba naplňuje. Osobně nepotřebuji drogy nebo hodně alkoholu, abych si akci užil. Samozřejmě, mám rád pivo nebo víno, ale drogy ne.  

 

Peťan: Pojďme se přesunout od minulosti do budoucnosti. Co od tebe můžeme čekat? Plánuješ nějaké studiové album nebo kolaborace?

Omnia: Nedávno jsem vydal nový track Cyberpunk. Je to tak trochu “The Fusion” track. Příští rok mám v plánu udělat pár singlů (vokálovky, instrumentálky) a spolupráci s Ben Goldem.

Snažím se spolupracovat s různými umělci, abychom kombinací našich soundů vytvořili něco úplně nového. Tyto spolupráce mě hodně baví.

 

Peťan: To zní hodně cool! V tom případě ti přejeme hodně štěstí a děkujeme mnohokrát za rozhovor.

Omnia: Děkuji chlapi a pokračujte v tom, co děláte. Lidé jako vy jsou velice důležití. Sjednocujete komunitu, a právě proto vám patří velké díky!

Pozdrav od Omnia

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *