Rozhovor s Martinem Michniakem – „Žij a nech žít“

Ve spolupráci s pořadatelkou Mindcircus, Shaelou, ti přinášíme její rozhovor se slovenským DJem, producentem, a hostem radioshow Martinem Michniakem. Ten vystoupí po boku Alessandry Roncorne na akci Mindcircus 2019 již 9. listopadu v Brněnském Faválu.

Kdyby ses měl zaseknout v jednom určitém roce na scéně, který by sis vybral a proč?

Hmmm. Hned na začátek náročná otázka! Asi bych se nechtěl zaseknout, protože se vždycky dívám dopředu a pracuju na svých snech, které mě v životě posouvají dál. Musím ale říct, že každý rok byl něčím výjimečný a něco mi dal nebo vzal. Chci jít dopředu, takže se spíš nadšeně dívám do budoucnosti.

Co se snažíš svým posluchačům sdělit?

Své sety se vždy snažím poskládat tak, aby měly svůj vývoj a příběh. Velmi rád míchám různé žánry a můžu tak lidi provést různými hudebními světy. Chtěl bych tím i bořit předsudky proti jiným hudebním stylům.

Je nějaký track, co se ti neohraje, ať se děje co se děje?

Takých je víc, ale když se podívám na statistiku ve své knihovně skladeb, nejvíc přehrání má jednoznačně Nana od Orkidea v remixu od Jerome Isma-Ae. Ten track má v sebe neskutečnou energii a vždycky mi při něm naskakuje husí kůže. I když už od jeho vydání uplynuly více než tři roky, stále patří mezi moje esa; v mých setech funguje a vždy rozhýbe i posledního sedícího. 

Zdroj: Martin Michniak Press Kit

Je naopak nějaká skladba, kterou nemůžeš ani vystát?

Ať přemýšlím, jak přemýšlím, nic mě nenapadá. Asi to bude tím, že pokud se mi něco nelíbí, tak to prostě neposlouchám a netýrám se. Máme k dispozici tolik hudby, že rozčilovat se nad něčím, co mi není po chuti, mi přijde jako ztráta času.

Co tě přivádí do Brna?

To, co miluju. Hudba a její fanoušci. V paměti mi rezonuje zejména moje brněnská premiéra v klubu 7. nebe, kde jsem hrál před Bryanem Kearneym, a ta atmosféra byla nepopsatelná. Mám rád české publikum, protože miluje hudbu a užívá si ji.

Je na scéně něco, co bys chtěl změnit?

Je, a je toho celkem dost. Bylo by to asi na vážnější a delší debatu, ale zkrátil bych to do přání, abychom energii věnovali tomu, co nás naplňuje, tomu, co máme rádi, a podporovali se navzájem, ať už jako samotní DJové nebo jako návštěvníci akcí. Žij a nech žít, to je moje životní krédo.

Poslala jsem ti obrázek s DJ pózami, jaká je tvoje oblíbená DJ póza?

Hahaha, dobrá otázka. Nad DJ pózami nikdy nepřemýšlím, vždy se to děje tak nějak samo podle atmosféry a čím je na mém setu víc lidí, tím je moje nálada uvolněnější. Abych ale odpověděl: nejčastěji mě asi můžeš vidět v póze “Finger Keyboard Player”, ale osobně si nejvíc užívám klasiku – “The Jesus”. Když mě vidíš v této póze, tak si všichni můžou být jistí, že mnou procházejí silné emoce a zaplavují mě endorfiny!

DJ Pózy | Zdroj: mixmag.net
 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *