Rozhovor s Luigi di Mare o tom, jak začínal a kam směřuje

Ahoj Luigi, nedávno jsi vystoupil na akci PvD v Bobycentru, kde jsme tě také potkali. Našim čtenářům můžeme prozradit, že právě tady jsme se spolu domluvili na rozhovoru s tebou. Pojďme se tedy přesunout k otázkám.

Pro ty, co tě ještě neznají. Jak by ses jako DJ a producent představil? Co tě vystihuje?

Ahoj! Jsem warm-up DJ, který se zaměřuje na progressivní a trancový sound. Jako producent jsem teprve na začátku, ale v hlavě mám spoustu nápadů.

Jak vlastně vzniklo tvoje umělecké jméno “Luigi Di Mare”?

Celkem vtipně. Když jsem byl ještě v učení, můj šéfkuchař mi řekl: “Když se jmenuješ Luděk, tak ti budu říkat Keďul nebo Luigi. Vyber si.” Volba byla jasná. 😀 Hned se to chytlo, všichni mi tak začali říkat. Na dalším pracovišti mi kolega řekl: “Ty jsi Luigi od moře? I když nejsi, budu ti říkat Luigi Di Mare.” A jméno bylo na světě. Nejprve jsem používal jen Luigi, ale pak spousta lidi říkala, ať si to nechám celé, že je to originální.

Co bys poradil začínajícím DJ’s, kteří ještě hledají svůj sound? Kdy se tobě podařilo usadit tam, kde jsi teď?

Určitě bych poradil přijít s originálním nápadem, být odlišný a nedělat to co každý druhý. Já mám rád progressivní sound, měl jsem tedy jasno. Navíc v ČR warm-up nikdo moc hrát nechce, když se podíváš, hraji ho tady já a Thomas Coastline. Další se do toho nehrnou.

Kam chceš svoji kariéru dále směřovat? (spíše produkce, vystupování, jiné?)

Rozhodně co nejdál! A chci oboje jak produkovat, tak hrát. Abys dnes mohl hodně vystupovat, musíš i produkovat, jinak to nejde.

Na jakých akcích v ČR a ve světě by sis chtěl zahrát? Případně s kým bys chtěl udělat společný track a proč?

V tuhle chvíli bych bral jakékoli vystoupení v zahraničí. Povedlo se mi to zatím ve Francii na akci Ready for Disorder, kterou pořádá slovenský DJ a producent Reorder a já jsem rezidentem této akce. Největší sen je b2b s Thomas Coastline na Transmission. Třeba se jednou splní. Letos se za hranice podívám také a to na Slovensko na velký festival EDMania.

Track chci vydat s Thomasem a mohu prozradit, že už to máme v plánu a budeme na tom pracovat. A proč? Thomas je nejlepší warm-up DJ a dobrý kamarád.

Prozradíš nám nějakou perličku ze zákulisí při tvorbě společného tracku s Thomasem Coastlinem? Probíhaly nějaké neshody, nebo šlo všechno jako po másle?

Tady to bylo perfektní! Thomas měl představu a já také. Malé neshody byly asi jen v detailech, ale dokázali jsme najít kompromis a vyšel z toho dobrý progressivní track, který jsem pojmenoval INFLUENCE.

Kde tě tvoji fanoušci budou moci zastihnout, kdy a kde hraješ?

Zastihnout mne můžou 13.4. v klubu Venuše v Ostravě, kde vystoupí slovenská DJka a producentka Nifra, a dále 21.4. v klubu Epic, který se nedávno otevřel v Praze a je opravdu krásný, na akci En-trance with David Gravell. Vystoupí tam i Thomas Coastline. Mohu také prozradit, že tuto akci budu zavírat 23.6. Budu hrát také na EDManii a dalších akcích. Aktuální informace najdete na mé fanpage.

Děkujeme ti za tvůj čas Luigi a přejeme mnoho úspěchů do budoucna.

Děkuji za pozvání! Na závěr si dovolím přidat motto pro začínající DJs: Vždy si jdi za svým snem, nenech nikoho, aby ti to kazil. Dělej, co tě baví a naplňuje. Vždy to dělej srdcem a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.

Na závěr přidáváme ještě záznam Luigiho setu z Bobycentra. Enjoy!