Rozhovor s Gareth Emery z CityFestu 2018

Na následující stránce vám přinášíme podle nás náš největší úlovek za dobu existence ASOT CZ. Podařilo se nám domluvit na rozhovoru s Garethem Emerym. Popravdě, ani jsme nečekali, že to bude až taková paráda. Gareth byl velmi přátelský a s velkým nadšením odpovídal na všechny naše dotazy. Pojďme tedy rovnou na to!

Greni: Jak tě napadlo rozjet projekt CVNT5?
Gareth: V EDM se většina lidí bere moc vážně. Říkali jsme si, že je hloupost nezasmát se lidem, nebo sám sobě. Tady to začalo. Původně jsme chtěli udělat pouze hudební video. Ale pak ho viděli lidé z Verizonu (operátor z USA), přišli za námi a dali nám rozpočet 2 miliony dolarů, abychom udělali TV show. Natočili jsme tedy osm 22minutových epizod satirické komedie. Myslím si, že je to docela sranda a realistický pohled do zákulisí EDM.

Greni: Bude tento projekt někdy dostupný v Evropě? Snažil jsem se dostat se k seriálu přes VPN, ale ani to nefunguje.
Gareth: Jo, vím o tom a strašně mě to rozčiluje. Pracujeme na tom. Potřebujeme se dostat do “fu*king” Netflixu nebo iTunes. Je tu tolik lidí, kterým by se to líbilo, ale nemůžou se na naši show podívat. Strašně mě to sere.

Greni: Když jsem viděl klip z té show, připomnělo mi to Deadmau5ův druh humoru.
Gareth: Jo, máš pravdu. Inspirovali jsme se taky trochu Rickyho Gervaise (britský komik, pozn. ASOT CZ). Když se lidé podívají na všechny epizody, myslím si, že se jim to bude líbit. Podle mě je tento druh humoru příbuzný spíše lidem v Evropě než v USA. Paradoxem je, že vše vzniklo právě v americe.

Greni: Můžeme očekávat něco nového od GE nebo CVNT5?
Gareth: O CVNT5 upřímně nevím, ačkoliv to byla opravdu sranda. Ale je to tolik práce. Byl to zhruba rok nebo rok a půl mého života. A televize je kurevsky stresující. Takže opravdu nevím. Asi nebude více CVNT5, ale chtěl bych více podobných videí v TV. Ale nikdy nevíš. Nikdy, neříkej nikdy. Nyní se zaměřuju hlavně na novou hudbu. CVNT5 jsme dostali, kam jsme mohli. Ale chodí za námi s hromadou peněz a přemlouvají nás, abychom udělali něco nového…

Greni: Když jsi hrál CVNT5 track (na CityFestu 2018, pozn. ASOT CZ), neunikly mi parádní vizuály.
Gareth: To jsem rád. Byly vytvořené mými “otroky” z oficiálního videoklipu… 😀

Peťan: Řekni nám něco o Laserface, zaznamenala show úspěch?
Gareth: Jo, chceme to dostat do Evropy, zatím jsme udělali 2 show a budeme dělat další 3. Je to trošku ošemetné, protože se to nedá udělat v obyčejném klubu. Aby to vypadalo dobře, musí to být aréna nebo něco podobného a musí tam být tak minimálně 3 tisíce lidí. Do Evropy to budeme chtít přitáhnout v roce 2019.

Greni: Myslíš, že by to mohlo fungovat na Transmission?
Gareth: Jo, myslím že jo. Mají tam dost laserů už v základu, takže by se s tím dalo pracovat.

Peťan: Mluvil jsem s pořadatelem CityFestu o tom, že v Evropě nejsi až tak slavný. Tím neříkám, že nejsi celebrita, ale mnoho lidí tě tu neumí docenit, nepřemýšlí o tobě jako o headlinerovi. Čím to je?
Gareth: Posledních 6 let jsem žil v USA. Tam jsou moje priority. Na druhou stranu, rád bych se častěji vracel do Evropy. Jsem ale šťastný chlape… Vidět všechny ty lidi, kteří mají rádi moji hudbu (Concrete Angels, Reckless, U… ). Mám tu mnoho fanoušků, ale je to těžké, když sem moc často nelétám. Bývám v Evropě 2-3× za rok. Proto je to dost těžké. Je mnoho míst, kde bych chtěl v Evropě vystoupit. Např. v ČR jsem nebyl od roku 2011. TO JE 7 LET! Když jsem bydlel v Manchesteru, hrál jsem jsem tu každý rok až dva…

Greni: To dává smysl. Doufám, že tě tu uvidíme častěji. Díky moc za rozhovor.
Gareth: Také vám děkuji pánové. Cheers!