Rozhovor s D3light – „Není důležité, jak je skladba rychlá…“

Možná jste to ještě nezaregistrovali, ale na české trance & progressive scéně vzniklo nové duo D3light. Už z úvodní fotky jste asi poznali, že D3light je tvořeno Thomasem Coastlinem a Luigi di Marem. Tomáš s Luigim už za sebou mají několik vystoupení (mimo jiné na Transmission) a další hromada se jich chystá – pravidelně je budete moci slyšet například v klubu EPIC, kde jsou rezidenty, nebo na akci We Are Trance Family.

Pro ty z vás, kteří se o jejich novém projektu chcete dozvědět více, pokračujte ve čtení – rozhovor je velice výživný, a pokud se nepleteme, jedná se také o první rozhovor tohoto dua vůbec!

Pánové, první otázka musí padnout, i když je trochu klišovitá, jak to celé vzniklo? Kdo byl hlavním iniciátorem?

Nápad vznikl ihned po našem prvním společném b2b setu na charitativní akci Trance Against Cancer, kde jsme zjistili, že máme stejný hudební vkus a pohled na současnou taneční scénu. Hlavní iniciátor tedy nebyl, bylo to vzájemné.

Má název D3light nějaký hlubší význam? Co má reprezentovat?

Slovo „delight“ znamená ve volném překladu radost, rozkoš a protože je pro nás hudba především potěšení, tak jsme zvolili název projektu D3light.

Thomas Coastline

Luigi di Mare

V jakých oblastech se vzájemně doplňujete? Kde je rozdíl mezi Thomas Coastline | Luigi di Mare a D3light. Dalo by se to nějak shrnout?

Luigi Di Mare

Thomas obvykle nedojídá, naproti tomu já spořádám vše a ještě něco navíc, byť na to nevypadám. :c)

Thomas Coastline

Ale teď vážně:

Luigi obvykle přichází s nějakou novou myšlenkou, nápadem, a já ho pak ve studiu zrealizuji. Všechna vystoupení však připravujeme společně. Luigi často objevuje nové skladby a méně známé labely a interprety.

A co teď bude s vašimi původními projekty?

Luigi di Mare

Nehledě na náš společný projekt D3light, máme oba dva i vlastní plány na solo singly a vystoupení.

Thomas Coastline

Stejně jako D3light, tak i naše solové singly a vystoupení mají vlastní specifický zvuk.

Už jste stihli vydat společný track Sunbeach, který byl zahrán ve 229. epizodě Wake Your Mind samotnými veterány Cosmic Gate. To je super rozjezd hned na začátek, jak se vám to povedlo?

S naším prvním autorským singlem jsme původně neměli velké plány a ani jsme neměli žádná přehnaná očekávání. O to milejší bylo, když se nám podařilo singl podepsat na vydavatelství našeho oblíbeného autora Maxe Freegranta. Jsme rádi, že se našemu singlu dostalo podpory od několika zahraničních jmen včetně Cosmic Gate či Artenta Divini. Nejvíce nás ale těší podpora domácích fanoušků, o čemž svědčí i hlasitá odezva po zahrání Sunbeach na TRANSMISSION.

A co další tracky, pracujete na něčem?

Ano, momentálně pracujeme na společné skladbě se zatím nejmenovaným domácím DJem. Dále můžeme prozradit, že Luigi podepsal svůj debutový singl u sublabelu BlackHole Recordings a premiéru druhého Luigi Di Mare singlu v pořadí jste měli možnost slyšet na Transmission.

V neposlední řadě pracujeme na naší první vokálovce, kterou doufejme dokončíme v průběhu února nadcházejícího roku. Nyní se poohlížíme po vhodné zpěvačce.

Před pár týdny jste rozjeli podcast Warm Me Up, můžete nám o něm říct trochu více? V jakém duchu se bude ubírat a jak často jej budete vysílat?

Nejen na české taneční scéně je problém obsadit vhodné warm up DJe. Většina Djs se tohoto pojmu děsí. My naopak jdeme tomuto stylu naproti. Razíme heslo, že není důležité, jak je skladba rychlá, ale jak je propracovaná a zajímavá pro posluchače.

Většina lidí poslouchá podcasty v autě, doma, na cestách nebo jako podkres k práci. Proto jsme se zaměřili na jedinečný podcast zaměřený právě na pomalejší poslechové skladby. Podcast s názvem Warm Me Up vydáváme 1x měsíčně. Obsahuje výběr skladeb, které nás oslovily za poslední měsíc, případně hosta s 30minutovým guestmixem a nebo záznamy setů z našich vystoupení. Nalézt ho můžete na iTunes, Spotify, SoundCloud, Mixcloud a časem plánujeme přidat i další platformy jako např. internetové radio či Facebook LIVE.

A jaké akce vás teď čekají?

Luigi 10.11. Vystoupí v Ministry of Fun v Banské Bystrici, kde bude hlavní hvězdou Andrew Rayel, dále 23.11. v klubu Epic, kde bude Mark Sixma, ale zahrajeme každý zvlášť. 1.12. společně vystoupíme v klubu Mecca na akci READYFORDISORDER, kterou pravidelně pořádá slovenský DJ a producent ReOrder. V prosinci se ještě objevíme v klubu Epic.

Proslýchá se, že společně pracujete na organizaci jednoho eventu, o co jde?

Ano, pouze částečně. V předešlých letech každý z nás sklidil kladnou odezvu se svým trance setem na párty Citadela. Jelikož se blíží narozeninová edice této párty, byli jsme osloveni organizátorem, zda bychom měli zájem se podílet na sestavování line upu. DJe ovšem nebookujeme, spíše sloužíme jako interní poradci a snažíme se doporučit vhodná zahraniční, ale i domácí jména.

Pánové, děkuji vám za váš čas a těším se naslyšenou!

Duo D3light můžete podpořit na jejich Facebooku a také sdílením tohoto rozhovoru.