Report – ASOT 850 Gliwice

Přesně před týdnem jsme se s Grenim a dalšími vydali na výlet – přesněji řečeno na výlet do Polských Hlivic (Gliwice), kde se konaly oslavy 850. epizody ASOT. Upřímně jsme na ASOTu ještě nikdo nebyli, takže jsme moc nevěděli, co od akce čekat.

Po příjezdu na místo jsme společně s kamarády obdivovali místní arénu, která je opravdu grandiózní. Jedná se o největší arénu v Polsku s kapacitou přes 13 tisíc míst. Co se týče místa k parkování, bylo jej dostatek. Přijeli jsme okolo 20:30, a zaparkovat nebyl problém.

Arena Gliwice

Vzhledem k tomu, že jsme byli mediálními partnery akce, měli jsme vyřízené akreditace, takže jsme se vyhnuli frontám. Ty však v době našeho příjezdu nebyly nijak dramatické.

Pohled z praktické stránky

Sektory

Vstupenky na akce byly rozděleny na několik sektorů A, B (plocha + spodní tribuny) a C + VIP. My jsme měli přístup do sektoru C, což znamenalo přístup pouze do nejvyššího patra haly. Zpočátku jsme byli trochu zklamaní, protože jsme si mysleli, že si nevychutnáme tu pravou atmosféru. Opak byl pravdou, po většinu času byla většina lidí na nohou a tančilo se o sto šest.

Sektor C byl možná paradoxně lepší, než možnost být na ploše, a to zejména z toho důvodu, že na ploše bylo mnohem více lidí – tvořily se dělší fronty (hlavně na jídlo a pití). Kapacity toalet byly dostačující jak v sektoru A a B, tak i v C.

Ceny a placení

Co se týče platebního systému, platilo se pomocí žetonů (ty jsme mohli koupit hotově nebo zaplatit kartou). Jeden žeton stál 6 Zlotých (cca 36 Kč). Pivo (0,4 l, 3,5 % alc.) se potom dalo koupit za 1,5 žetonu, voda + slazené limonády za 1 žeton, jídlo od 1,5 žetonu. Cenově byla tedy akce velice přijatelná, čekali jsme ceny o cca 30 % vyšší, než byly teď.

Pohled z hudební stránky

Vzhledem k tomu, že 100 lidí = 100 chutí, názor na to, jak se nám akce líbila hudebně jsme rozdělili na 2 části, na pohled Greniho a Peťana.

Greniho krutopřísný pohled

Začnu jednou chybou, která pro mě ovlivnila celý večer. Chyběl mi warm-up set. Nevím, jestli to tak bývá normálně, ale tady mi mega chyběl. Měl jsem strašný problém dostat se do té pravé párty nálady, a i když hráli všichni parádní sety, nebylo to ono. Celé se to pro mě změnilo s až Arminem, který ve mně dokázal rozproudit krev.

Ruben a Rodg zahráli to, co se dalo čekat. Jejich sound je pro mě OK, takže nezklamali a bohužel ani nedokázali nadchnout. KhoMha taky nepřekvapil, i když zahrál plno tracků z jeho nového EP Elementos. Tracky jsem teď slyšel v ASOTu a byly fajn. Bohužel jsem byl náladou trochu mimo, takže jsem si jejich sety nedokázal užít.

Arminův set byl od začátku celkem rychlý. Nevybavím si přesný moment, kdy jsem se dostal do provozní teploty, ale musím říct, že jeho set byl parádní. Zahrál několik klasik (Intense, This Light Between Us, An Angel’s Love…), parádní uplift a ten konec – to je potřeba zažít. Byla to paráda. Zbytek (John, Arctic a Indecent) navázal ve výborném tempu. Atmosféra panovala po celou dobu parádní, v tom si nemám na co stěžovat.

Jak to viděl Peťan

Ruben de Ronde b2b Rodg – kdo jiný by se měl postarat o warmup než tato dvojice. Jejich progressive set byl pro mě příjemným rozjezdem. Koncem setu však velmi překvapili. Posuďte sami:

 

KhoMha je známý svými energickými sety, což se ukázalo i v Polsku. Jeho set měl náboj, sice to není úplně můj šálek kávy (baví mě hlavně uplifting trance), ale rozhodně jsem se nenudil.

Armin van Buurena jsem živě slyšel teprve 3x (v Ostravě, Trenčíně a nyní v Gliwicích). Od Armina jsem upřímně raději nic nečekal (v Trenčíně totiž přišlo velké zklamání). Jeho set v Gliwicích byl však absolutně nejlepší – jelikož zastupoval Dashe Berlina, měl celé 3 hodiny na to vytvořit příběh a provést nás svým setem, což se povedlo naprosto bezchybně. Ano, byla zde i (pro mě) hluchá místa, ale poslední hodina, kdy Armin zahlásil: „Are you ready for some raving?“ byl totální strop. Kombinace 138+ BPM (rave, uplifting trance, psy trance a hardstyle) byla naprosto peckovní a pro mě osobně to byl totální odpal (poslechni si druhé video).

John O’Callaghan – John skvěle navázal na Armina uplifting trancem. Během jeho setu jsme se však šli občerstvit a najíst, takže jsme jeho set slyšeli spíše okrajově.

Arctic Moon b2b Indecent Noise – tepačky na druhou. Dalo se čekat, že tito dva Poláci budou chtít arénu rosekat, ale takovou řezbu jsem nečekal. Jejich set mi osobně vůbec nesedl.

Shrnutí ASOT 850

Kde to vázlo?

Slabá nabídka jídla – na jídlo bylo možné koupit si popcorn, zapečenou bagetu, nachos a hot dog.

Absence vody v sektorech A a B – v ranních hodinách došla voda a další nealko v dolních patrech (ačkoliv v Cčku byly celé palety vody).

Žetony – některá výdejní místa neumožňovala platbu platební kartou (ačkoliv byla zde byla cedule, že platit kartou se dá), problém byl zřejmě způsoben nefunkčním terminálem. Ráno byla také některá místa úplně zavřená, takže bylo nutné obejít celou arénu. Možná mohlo být výdejních míst o něco více (hlavně v sektorech A a B).

Stage (podle Peťana) – stage v Gliwicích nebyla nic extra. V podstatě se jednalo o velkou LED stěnu s pro mě poměrně nulovou kreativitou. Laserové a světelné efekty také působily dost obyčejně. Stage byla stejná jako v Austrálii, takže můžeme počítat s tím, že tak teď bude vypadat na všech oslavách 850. epizody.

Zvuk – co se zvuku týče, na začátku byl hodně přebasovaný. Vzhledem k tomu, že jsme byli na horní tribuně, nedalo se s tím nic moc dělat. Na Armina byl zvuk patřičně „osolen“ a se špunty do uší byl hudební zážitek v naprostém pořádku. Rubena s Rodgem a KhoMhu se dalo poslouchat i bez špuntů.

Wi-Fi – ačkoliv jsme měli přístup k Wi-Fi pro média, byla velice nestabilní, což se projevilo i na streamech. Konstrukce arény bohužel blokovala také mobilní data.

Co se povedlo?

Bezpečnost – u každého vchodu na tribunách byl 1 pracovník ostrahy, který vyháněl lidi ze schodů – dalo se tak snadno projít.

Prostory – všichni jsme se shodli, že prostory Areny Gliwice byly pro akci tohoto typu ideální. Hala si rozhodně zaslouží hostit akce jako ASOT, Sensation a další velké taneční párty.

Stage (podle Greniho) – vzhledem k naší strategicky dobře zvolené pozici jsme měli celou show jako na dlani. Je těžké porovnávat ji s jinými akcemi (TM), které si na audiovizuální show zakládají, ale kluci z ASOTu to umí taky pekelně dobře. Vizuály blikaly do hudby, světla lítala po celé hale a lasery – ty jsme vychytali asi úplně nejlépe. Byly jsme přímo mezi paprsky, což byl neskutečný zážitek.

Dostatek parkovacích míst – bez problémů jsme zaparkovali přímo u haly. Cena za parkování byla 30 Zlotých (tedy 180 Kč).

Minimální fronty v sektoru C – na pivo/nealko/žetony jsme stáli frontu vždy max 10 minut (průměrně tak 5 minut). Skvělou vychytávkou byly také papírové nosiče na 6 škopků.

Absence alkoholu – možná vám to přijde zvláštní, ale kromě piva nešlo pořídit žádný jiný alkoholický nápoj. Bylo to fajn, lidi byli více v pohodě, až na pár výjimek posílených kouzelnou pilulkou.

Váš pohled

A jak se líbila akce vám? Čí set se vám nejvíce líbil? Máte nějaké připomínky ke streamům? Co by v nich mělo zaznít, co naopak vypustit, na co se zaměřit? Jen díky vaší zpětné vazbě můžeme udržovat, a pokud možno ještě vylepšovat kvalitu našeho obsahu. Dejte si prosím chvilku a napište nám svůj názor.