Recenze ASOT – Ibiza 2017 CD2

Po předchozích reakcích 1. CD pro Vás přidávám recenzi k 2. CD, který jistě potěší jak příznivce rychlejšího tempa, tak i milovníky klubového progressivu. 

CD 2 – In the Club

Přidáme na tvrdosti i na rychlosti! Jelikož právě začíná druhé CD.

Znovu zde máme Estivovo dílo, tentokrát o poznání temnější, které také otevíralo Arminův set na ASOT stage na Tomorrowlandu. Tipli byste si také, že to zní jako track od dua Gaia?

Finští Super8 & Tab a jejich singl Quest nese číslo 2, ale kvalitou se řadí na špici dnešní produkce!

Track číslo 3 od Beatsole s názvem Before I Wake zní naprosto fantasticky, zde jsou slova zbytečná. 

Pokračujeme dále a už podupávám do rytmu tracku Escape od Sheridana Grouta, drop je přímo vystřelující, už se nemohu dočkat, až to uslyším živě v klubu.

Track č. 5 zní jako produkce Davida Gravella, avšak autorem je Rub!k, velmi potemnělé dílo First Light kombinuje to nejlepší z trance, progressivu a elektra.

Máme zde Orjana Nilsena, tentokrát s velmi úderným trackem Swoosh, i zde je cítit old schoolový feeling z jeho dřívější tvorby.

Na řadu přichází velmi kontroverzní spolupráce Armin van Buurena a duo Sunnery James & Ryan Marciano. Za sebe mohu pouze říci, že kolaborace je o nalezení spojení v tvorbě druhého umělce a zde to dopadlo nad má očekávání. Ale je to zcela subjektivní pohled, jako celá recenze. 

Nadešel čas na test vaší zvukové aparatury, pokud vše funguje, jak má, díky remixu od Arkham Nights získáte chuť to pořádně osolit.

Do sluchátek se dere další autor spojení s Coldharbour Recording, avšak jen z minulosti – KhoMha se svým dílem Laberinto jasně ukazuje, proč si ho pod svá křídla vzal Armin, jelikož melodie je naprosto fenomenální!

Desátý track z tohoto CD je první průsečík mezi upliftingem a progressivem, jelikož zde máme prodecenta Assafa, který si přizval vokálistu Nathana Nicholsona a vzniklo exotické dílo, typické pro Assafa, ale zároveň v remixu od Radion6.

Další spolupráce této kompilace, autoři tracku Magrathea jsou Eximinds & The Enturance, jejich track mi připomíná dnes již klasiku The New World od Markuse Schulze.

O slovo se hlásí Alexandr Popov a musím říct, že jeho dřívější tracky tomu aktuálnímu nesahá ani po kotníky, Awake The Flow bych označil jako skvělý track ve stylu Gaia.

Opět tu máme track od Rub!k, CFEN už v setu mnoha DJs „zlidověl“ a není se čemu divit, svou kvalitou tento počin má!

Track č. 14 nese název Back to The Future, jehož autorovi FrainBreeze se podařilo najít průsečík mezi dřívějším stylem trance music a aktuálním stylem.

#15 zabírá ReFeel a jeho Always ve skvělém Venom One Remixu a opět se nemohu zbavit dojmu, jako bych slyšel starý dobrý Coldharbour.

Luke Bond s trackem Gravity opět ukazuje rukopis britských autorů, trefně zvolený ženský vokál, energická melodie, avšak Luke přidává i drobet Psy-Trance!

Talla2XLC dokáže ve svých reworcích změnit jakýkoli track, tentokrát zvolil track 1000 Sterne od psytrance velikána Neelixe, a tak si představuji, že by měl znít uplift nejvyšších kvalit.

Pokračujeme v nastoleném 138 BPM tempu, Jorn van Deynhoven vytvořil euforické veledílo, track Rising High míří opravdu vysoko (v mnoha ohledech)!

19. track druhého CD je opravdové pohlazení po duši, vokál od Christiny Novelli, tvůrce Darren Styles a remix od Bena Nickyho, toto spojení nemohlo dopadnout špatně.

Předposlední singl a poslední remix, znovu zde máme Jorn van Deynhovena a klasiku v podání The Space Brothers, singl Shine je nestárnoucí, ale nové podání mu na kráse rozhodně neubralo!

Závěr celé kompilace obstarává Ben Gold a lepší ukončení si snad člověk nemůže přát, track Twilight je dravý techtrance. Inspiraci čerpá z dřívějších tracků Marcela Woodse.

Celkové hodnocení: 8,7 / 10

ASOT Ibiza 2017 CD 2 – In the Club tracklist:

1. Estiva – Raket
2. Super8 & Tab – Quest
3. Beatsole – Before I Wake
4. Sheridan Grout – Escape
5. Rub!k – First Light
6. Orjan Nilsen – Swoosh
7. Armin van Buuren vs Sunnery James & Ryan Marciano – You Are
8. Armin van Buuren – This Is A Test (Arkham Knights Extended Remix)
9. KhoMha – Laberinto
10. Assaf feat. Nathan Nicholson – Lost Souls (Radion6 Extended Remix)
11. Eximinds & The Enturance – Magrathea
12. Alexander Popov – Awake The Flow
13. Rub!k – CFEN
14. Frainbreeze – Back To The Future
15. ReFeel – Always (Venom One Extended Remix)
16. Luke Bond – Gravity
17. Neelix – 1000 Sterne (Talla 2XLC Uplifting Extended Rework)
18. Jorn van Deynhoven – Rising High
19. Darren Styles feat. Christina Novelli – Sun Is Rising (Ben Nicky Extended Remix)
20. The Space Brothers – Shine (Jorn van Deynhoven Extended Remix)
21. Ben Gold – Twilight