#ASOTIbiza2017
Již od roku 2014 se stalo nepsanou tradicí, že se oficiální kompilace radioshow váže k tomuto magickému ostrovu. I letošní díl se dělí na dvě CD.
První CD vždy v sobě snoubilo výběr tracků, které byly stvořené jak na otevřená místa, tak i na začátek letní klubové noci. Výčet umělců na tomto disku je více než zajímavý.
Splnilo toto CD má očekávání? To se dočtete v následující recenzi. Nezapomeňte, že toto je pouze první část. Druhá bude následovat v následujících dnech, a proto sledujte náš web.
Nastalo středeční odpoledne a já již nedočkavě nasazuji svá sluchátka, abych se nechal unášet více než 3 hodiny tím nejlepším z Trance & Progressive pro letošní rok.
CD 1 – On the Beach
Zcela logicky začínám CD 1, jelikož venku svítí slunce a je příjemných 22 stupňů.
Jako první slyším příjemný beat a ženský vokál, autory tracku jsou Sultan + Shepard, tito hudebníci tvoří spíše mainstreamový house, ale tento track se jim vyvedl zcela výtečně, dlouho jsem neslyšel tak svěží letní track, který člověka nabije pozitivní energií.
Druhým trackem s názvem Manama se člověk „stěhuje“ do dalekého Mexika, alespoň co se sluchu týče. Joonas Hahmo se řadí mezi špičku progressivu a v této spolupráci s K-System svůj potenciál využil beze zvytku, hlavním motivem je akustická kytara doplněná o příjemnou basu a excelentní riff, tento track patří na pláž skoro stejně jako písek!
Track č. 3 s názvem Face Off plně odhaluje, v čem tkví síla producentů z Velké Británie, v tomto případě Ashelyho Wallbridge a Andy Moora. Pánové se spolu nesešli poprvé a je to slyšet, perfektní basová linka, které sekunduje ostře řezaný beat, což dokresluje příjemný vokálový choop, který je jasným znamením právě Ashley Wallbridge.
Další single pro tuto kompilaci dodal Rodrigo Deem a opět pokračujeme v perfektní progressivní jízdě. A já se ptám, může snad přijít něco lepšího?
Odpověď dostávám záhy, jelikož vidím a slyším první počin od sympaťáka Estivy, jeho Little Planet je bezesporu promyšlený track, kvalitně zpracovaný, pro někoho možná nudný, ale já se tu jen culím a se zavřenými oči mám ruce natažené až snad ke stropu.
Není čas otálet, nýbrž číslo 6 patří Artymu respektive jeho aliasu Alpha 9! Blossom známe již od Ultra Miami a musím říct, že tento mě baví čím dál víc, až mám chuť si dá osvěžující koktejl.
Šťastné číslo 7 patří legendě BT, nezvyklý název LSTM signalizuje, že i single nebude znít jako tradiční produkce dnešních dnů. Příjemný build up, který nutí člověka se zamyslet se zavřenýma očima, je přesně to pravé na večer pod hvězdami na otevřené pláži. Naše recenze ale zdaleka nekončí!
Do playlistu se dere Orjan Nilsen s novinkou Hi There Radio a hned se Vás musím zeptat. Vzpomínáte na track So Long Radio? Nyní je zde hrdý pokračovatel odkazu, který ve Vás probudí chuť si jít někam užít do klubu.
Track č. 9 je zpočátku zvláště temný, bez jména interpreta bych měl problém, kam toto dílo zařadit, ale vše se mění při breakdownu a následném dropu. Máme zde další dílo od skupiny Fatum, singl Sugar Free nese jasný Anjuna rukopis.
Přecházíme do druhé poloviny prvního CD a zatím mi přijde, že žádné zklamání se z této komplilace nemůže dostavit.
Progressivní část by se s jistotou neobešla bez Rodge a nyní je jeho čas. Track s číslem 10 je inspirován jeho návštěvou Ultra Music Festival a města Miami. Tomuto tracku opět dominuje motiv kytary, basová linka je opět příjemně šlapavá a čas ke konci tracku ubíhá neúprosně rychle.
Ihned poté však slyším mužský hlas, jehož majitelem je Brandon Mignaca. Singl je pojmenován Andromeda a celý track bych zhodnotil jako velmi energický mix produkce U2, Aviciiho a Andrew Bayera, přesně tak na mě celý track působí.
Stejně jako na předchozím tracku se podílel Max Meyer, jeho samostatný počin Monte Cara je přímo klubová záležitost se skvělými synthy, tohle na parketu bude fungovat!
Teď už se nám však opět vrací mužský vokál ve hvězdném podání Jonathana Mendelsohna, zvukový podtext vytvořil Tenishia, avšak zcela nový kabát vytvořil Eximinds. Obzvláště beat mi přijde jako z roku 2010 a myslím, že pro mnohé posluchače bude zajímavější Dub mix.
Track číslo 14 s názvem Black Rainbow od producenta Darvo již podle názvu napovídá, že se přesouváme do temnějších vod progressivu. Velmi šlapavý build up a excelentní breakdown, takový track bych na prvním CD nečekal!
S dalším singlem došlo opět na britského producenta, Garetha Emeryho není potřeba představovat a jeho remix pro Equador a track Bones of Man se hodí hlavně do warmupových setů, posuďte sami.
Nyní se však přesouváme přímo k hitu – Sunny Days – od samotného Armina, se kterým válcuje taneční akce po celém světě. V club mixu se jedná o kvalitní počin, který se dá s hrdostí označit jako kvalitní trance!
Závěr prvního CD předznamenává track Somnambulist, zprvu by se dal označit tento singl jako odpočinkový, ale nenechte se zmást, to pravé přichází až v breakdownu.
Předposlední track a zároveň druhý od Tenishia s názvem Alba má nápaditou stavbu jako tracky z let 2012–2013 a připomíná mi to nejlepšího od toho projektu z Malty.
Závěr celého CD nepatří nikomu jinému nežli magickému duu Gaia! Použití 3/4 beatu známe z dřívějšího projektu Benna de Goeija, Rank 1, ale zasazení do melodie typické pro duo Gaia tento track povyšuje na jinou úroveň!
Celkové hodnocení: 9,4 / 10
ASOT Ibiza 2017 CD 1 – On the Beach tracklist:
1. Sultan + Shepard – Bloom (Intro Mix)
2. Joonas Hahmo x K-System – Mañana
3. Ashley Wallbridge & Andy Moor – FaceOff
4. Rodrigo Deem – Tearsdrop
5. Estiva – Little Planet
6. Alpha 9 – Blossom
7. BT – LSTM
8. Orjan Nilsen – Hi There Radio
9. Fatum – Sugar Free
10. Rodg – Miami
11. Sound Quelle & Max Meyer feat. Brandon Mignacca – Andromeda
12. Max Meyer – Monte Cara
13. Tenishia & Jonathan Mendelsohn – Sun Comes Again (Eximinds Extended Remix)
14. DARVO – Black Rainbow
15. Equador – Bones Of Man (Gareth Emery Remix)
16. Armin van Buuren feat. Josh Cumbee – Sunny Days (Armin van Buuren Extended Club Mix)
17. Denis Kenzo – Somnambulist
18. Tenishia – Alba
19. Gaia – Crossfire