Co je to ten Mindcircus?

Rok 2012 nebyl dobrý rok na trance. Kluby válcoval vrzající bigroom house. Skončila Emotion i Trancextasy. Nespokojenost s klubovým programem a láska k opravdovému trance zvuku zrodila Mindcircus.

Nejdřív šlo o maličkou underground party v klubu Trix. Když se ale tehdejší manažer klubu Perpetuum dozvěděl, že nám na třetím vydání bude headlinovat Tomas Haverlik, hodil nám do Perpeta lano. Trojka Mindcircus se přesunula na Perpetuum.

Tomáš Haverlík & Shaela

Další člověk, který hrál na MC, byl Eddie Sender. Byla jsem si jistá, že česko – slovenský prostor má co nabídnout, Eddie má za sebou světovou produkci. Spolupracoval s Robertem Gitelmanem, jeho track Candles jsem si zamilovala. A Eddieho produkce je boží. Genesis, One Day in Moscow, Aum Gasana. To je zlato do uší.

Mindcircus ale nejsou jenom headlineři. Mindcircus měl navázat na tradici Trancextasy, tedy Trancextasy, když ještě byla klubovka v Perpetuu – DJs co zahrajou tak, že nechcete slézt z parketu, a nemusí to být jméno z Top 10 na Beatportu. Joe Cormack to sice i headlinoval, ale hlavně dobyl posluchače po Haverlíkovi. Lidi prostě nechtěli jít domů.

Taky mám radost z toho, že lidi, co kdysi hráli na MC, jsou pořád úspěšný a jdou stále nahoru. Depka má vlastní akci Shelter, má vydanou muziku i Mistique Music a OLD SQL.

Dennis Besnij je vítěz contestu Cityfest, hraje na Ready for Disorder a má Radioshow na Trance energy rádiu. Zdeněk Beck pořádá Port of Trance a hrál na Beats of Love před 5000 lidma. Joe Cormack má několik radioshow, Sound of Freezer, Trance Stage a Escape from Silence.

Jaccoba jsem potkala na Eargasmicu. To je akce, kde máte dvě stage, jedna je super, druhá je super, takže je to taková Luminosity v blízkém zahraničí. Kristy Jay patří taky ke stálicím Eargasmicu. Mám ráda tech trance, takže jsem o ni hodně stála.

V 2018 jsme začali zvát už velký jména s tím, že na každou akci tu budou zahraniční hosti, kteří plní festivaly a žebříčky Beatportu. Sam Jones a ReOrder. ReOrder zrovna chytal nový album a jeho kontakt s publikem je neuvěřitelnej.

Kristy Jay & Reorder

Aktuálně přivážíme Alessandru Roncone, která dokáže vyčarovat úsměv v deštivém dni svými euforickými, našlapanými tracky vydávanými na WAIO 138, Dreamstate a Future Sound of Egypt. A jak jsem říkala, není to jenom o headlinerech, domácí resident Zagio střídá jak warmup tak closing role a vždycky s přehledem.

Zagio

A máme tentokrát zahraniční support – Slovensko je zahraničí – a to bude Martin Michniak. Martin je zase člověk, co dělá sety jako výlet od deep progressive přes energický progressive, po deep techno. Co si na nás nachystá? Přijďte si poslechnout 9. listopadu do klubu Favál.

Martin Michniak

– Sheala