Jak již sami tušíte, tato rubrika míří do svého závěru. Jak vypadalo uplynulých 12 měsíců více či méně pamatuje každý z nás. Přelomové momenty letošního roku posoudíme každý subjektivně, avšak že na taneční scéně se událo mnoho zajímavých skuteční, o tom není pochyb.
Rok 2017 – Trance a jeho druhý dech
Sami jste možná v minulých letech narazili na komentáře na YouTube, nebo na různé články, že „Trance je mrtvý“, nebo že už nemá co nabídnout. Chyba lávky. K tomu, aby trance opět zamířil na vrchol popularity stačil „návrat ke kořenům“. Nemluvím jen a pouze o spoustě umělců, kteří ohlásili návrat, ale i celkovém směřování v hudební produkci. Žádné hašteření, zdali slyšíme Oldschoolově laděný singl, nebo Trance 2.0. V letoším roce zněl opravdu trance té nejvyšší kvality.
1. Arty pres. Alpha 9 – The Night Is Ours
Když jsem zmínil v předchozím odstavci umělce, kteří se vrátili k Trance music, tak jako první již v lednu s touto zprávou přišel ruský hudební mág Arty, který po sedmi letech opět oživil projekt Alpha 9. A že to byl epický comeback dokládá již jeho první release. Pokud jste v minulosti sledovali tvorbu tohoto projektu, tak víte, že jde o velmi emotivní progressive, s úžasnou melodií.
A u tohoto tracku musím navíc vyzdvihnout beaty, něco tak krásného jsem už dlouho neslyšel.
2. Protoculture – The Descent
Protoculture je stálicí na trancové scéně. Přes jeho Psy-Trancové začátky zakotvil u progressivu. A že tento rok se bude i pro něj řadit mezi ten úspěšnější může jako důkaz sloužit i tato hitovka. Jisté společné rysy s produkcí z kuchyně Anjunabeats je nepopiratelná, ale Nate do breakdownu přidal pro mě tak ceněné piáno a vokál typický pro produkci Gaia. Tyto různé elementy v celku tvoří opravdový skvost!
3. Above & Beyond feat. Richard Bedford – Nothern Soul
Jak platí, že ženskými dvorními zpěvačkami Above & Beyond jsou Justine Suissa a Zoe Johnston, tak mužským vokálem vždy byl Richard Bedford. I přes jeho dvouletou odmlku, kdy jeho místo zaujal Alex Vargas se jedná o další slovutný návrat.
Text, který je baladou o lásce na cestě skrz USA je doplněn řádnou dávku energie, ať již z počáteční bass linky a beatu, nebo o clapy a melodie v build-upu. Následný drop je čirá smršť. Sice v této části je zde znát pár trouseových elementů, ale to podlé mého na jeho celkové stavbě nic nemění.
Slovo závěrem
Rád bych vám poděkoval za to, jakou zpětnou vazbou jste věnovali této rubrice, a také že se mnoho z vás stalo pravidelnými čtenáři této rubriky. 16 týdnů uteklo jako voda. Díky této rubrice jsme blíže nahlédli na více než 50 tracků! Mohu vám slíbit, že s cestami do minulosti rozhodně nekončíme a jistě podobnou rubriky přinese i v roce následujícím.
Považujete rok 2017 co se hudby týče za skvělý a těšíte se rok následující? Budeme se těšit na vaše příspěvky na Facebooku, nebo v komentářích.
Předchozí články série:
Milénium – Best of Trance [2000]
Milénium – Best of Trance [2001]
Milénium – Best of Trance [2002]
Milénium – Best of Trance [2003]
Milénium – Best of Trance [2004]
Milénium – Best of Trance [2005]
Milénium – Best of Trance [2006]
Milénium – Best of Trance [2007]
Milénium – Best of Trance [2008]
Milénium – Best of Trance [2009]
Milénium – Best of Trance [2010]
Milénium – Best of Trance [2011]
Milénium – Best of Trance [2012]
Milénium – Best of Trance [2013]
Milénium – Best of Trance [2014]
Milénium – Best of Trance [2015]
Milénium – Best of Trance [2016]