Milénium – Best of Trance [2016]

Bilancovat rok 2016 s odstupem pouhého jednoho roku může být ošemetné, ale zároveň je to krásná ukázka toho, jaký posun nastal za 12 měsíců.

Rok 2016 – Posun k lepšímu

Nenechte se mýlit, vlna Psy-Trance mnoho komerčně orientovaných umělců i posluchačů se dostala k Trance music a zároveň se mnoho klasických trancových producentů začalo vracet ke kořenům své produkce.

1. Freigeist – 7FT

Poslední volně volitelná ASOT hymna přinesla napětí v hlasování až do samého konce. Souboj mezi neznámým producentem z Vídně a hvězdným jménem v podobě Bena Golda. Dalo by se říci, že to byl souboj dvou světů i z hudebního hlediska. Jelikož Ben pojal hymnu dost bigroomově, kdežto Freigest vzal to nejlepší z minulosti a přivedl to do přítomna. Energický build-up přecházející do emotivního breakdownu doprovázený o housle a to vše vrcholí dropem, který žádného posluchače nenechá chladným. Tempo 134 BPM je více než dostačující.

2. Orjan Nilsen – Iconic

Severského mistra není potřeba dlouze představovat, jelikož se v této rubrice několikrát objevil. A zrovna u něj platí, pokud skládá vyloženě trancový track, tak nikdy nezklame. Letní hitovka s klasickou melodií, skvělým pianovým riffem, i když struktura se může jevit jako houseová, tak se jedná o trance v té nejvyšší kvalitě!

3. Above & Beyond feat. Justine Suissa – Little Someting (Super8 & Tab Remix)

V loňském roce vyšlo mnoho skvělých vokálových singlů, a proto se jeden z nich musel objevit i v tomto výběru. Spojení Above & Beyond se zpěvačkou Justine Suissa je tradiční již od dob projektu Oceanlab a nikdy nezklamala. 

Velmi dojemný vokál a pomíjivosti lidských vztahů a jak se z ničeho rázem stává jeden pro druhého celým světem. Finské duo si s remixem opravdu vyhrálo.

Jaké jsou vaše nejkrásnější vzpomínky na rok 2016 a jaké tracky byly podle vás ty nejlepší? Podělte se o své myšlenky v komentářích, nebo na našem Facebooku.

Předchozí články série:
Milénium – Best of Trance [2000]
Milénium – Best of Trance [2001]
Milénium – Best of Trance [2002]
Milénium – Best of Trance [2003]
Milénium – Best of Trance [2004]
Milénium – Best of Trance [2005]
Milénium – Best of Trance [2006]
Milénium – Best of Trance [2007]
Milénium – Best of Trance [2008]
Milénium – Best of Trance [2009]
Milénium – Best of Trance [2010]
Milénium – Best of Trance [2011]
Milénium – Best of Trance [2012]
Milénium – Best of Trance [2013]
Milénium – Best of Trance [2014]
Milénium – Best of Trance [2015]