Milénium – Best of Trance [2014]

Ačkoliv již Trance v tomto roce nepatřil mezi přední žánry EDM, nelze říci, že by náš styl ustoupil do vzdáleného pozadí.

Rok 2014 – Skvělý rok pro Trance? Tak určitě!

Uplynul rok od změny názvu radio show Above & Beyond z Trance Around The World se stala Group Therapy a mnoho lidí si myslelo, že toto trio opustilo trance definitivně. Ale opak byl pravdou. Dále mnoho umělců mířilo do komerčních vod a zaměřili svůj sound více k bigroomu a mainstreamovému housu. 

1. Paul Oakenfold & Cassandra Fox – Touch Me (Beat Service Remix)

Tento remix je vlastně jeden z posledních producentských prací Madise Sillama aka Beat Service, jelikož po stagnaci jeho kariéry je to jeden z mála producentů, kteří změnili alias a odešli k House music.

O to více energie přímo sála z předělávky této klasiky. Zároveň zde máme ukázku, kdy singly byly primárně tvořeny o silném dropu.

2. Andrew Bayer – Once Lydian

Spojení dvou světů. Tak by se dal jednoduše charakterizovat ústřední motiv celého tracku, jelikož se snoubil velmi techy intro drop s groovy melodií, přechází do poklidného breakdownu a climaxu. Once Lydian vyvrcholí velmi melodickým a emocionálním dropem.

Skvělá záležitost do klubového prostředí.

3. Orjan Nilsen – The Late Anthem (Way Too Late Mix)

Znáte pořekadlo: „Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí.“? Tak zrovna v tomto případě to neplatí tak úplně. Orjan tak dlouho piloval svůj námět na hymnu pro ASOT až propásl termín odeslání. A to je dobře, jelikož nemusel soupeřit například s Jorn van Deynhovenem (vítěz Anthem contestu – pozn. aut.).

Track ale vážně v tomto mixu jako hymna zní, ale ne v zcela typickém měřítku. Vše je otázkou subjektivní pohledu.

Považujete rok 2014 za poslední skvělý pro Trance music, nebo máte jiný názor? Budeme se těšit na vaše příspěvky na Facebooku, nebo v komentářích.

Předchozí články série:
Milénium – Best of Trance [2000]
Milénium – Best of Trance [2001]
Milénium – Best of Trance [2002]
Milénium – Best of Trance [2003]
Milénium – Best of Trance [2004]
Milénium – Best of Trance [2005]
Milénium – Best of Trance [2006]
Milénium – Best of Trance [2007]
Milénium – Best of Trance [2008]
Milénium – Best of Trance [2009]
Milénium – Best of Trance [2010]
Milénium – Best of Trance [2011]
Milénium – Best of Trance [2012]
Milénium – Best of Trance [2013]