Milénium – Best of Trance [2012]

Občas je těžké přijmout změny, které se dějí, obzvlášť pokud se jedná o to, co má člověk rád, či miluje. A to je i ve větší míře příklad posluchačů trancu, jelikož v roce 2012 bylo více zřejmé, jakým směrem se posune scéna v letech příštích.

Rok 2012 – Návrat krále

Již po páté Armin van Buuren opanoval prvenství v prestižní anketě DJ Mag Top 100. Byl zřejmý trend nastupujících house mladých DJs. Ale to bych předbíhal sled událostí.

1. Armin van Buuren & Orjan Nilsen – Belter

Orjanova hvězda stoupala stále víc a víc a nad ním držel ochranou ruku právě Armin van Buuren. A proto bylo zcela logické, když se oba dva spojili do jedné kolaborace. Velmi temná atmosféra celého tracku s atmosférou projektu Gaia, doplněná o skvostnou basovou linkou a bubny přidané do breakdownu. Tento hit otřásl mnoha halami či kluby.

2. The Blizzard – Piercing The Fog

Trance není jen o divokých melodiích a tvrdých basových linkách s cílem drtit parkety. Zde máme jasný důkaz, že progressive je hlavně o emocích. Piercing The Fog je zádumčivý track, který se náramně hodí na jakýkoliv domácí poslech. Jen škoda, že je to i labutí píseň celého projektu The Blizzard.

3. Omnia & IRA – The Fusion

Tento track působil při svém uvedení jako zjevení. Zcela neobvyklý drop, obzvlášť na Omniovo poměry a fúze elementů z několika stylů s efektivním doplněním vokálových choopů od zpěvačky IRA. 

Jak dlouho jste již trance poslouchali v roce 2012? Na jakých akcích jste slyšeli jeden z tracků v tomto článku? Budeme se těšit na Vaše příspěvky v komentářích, nebo na našem Facebooku.

Předchozí články série:

Milénium – Best of Trance [2000]
Milénium – Best of Trance [2001]
Milénium – Best of Trance [2002]
Milénium – Best of Trance [2003]
Milénium – Best of Trance [2004]
Milénium – Best of Trance [2005]
Milénium – Best of Trance [2006]
Milénium – Best of Trance [2007]
Milénium – Best of Trance [2008]
Milénium – Best of Trance [2009]
Milénium – Best of Trance [2010]
Milénium – Best of Trance [2011]