Milénium – Best of Trance [2010]

Již po 10 týdnů se vracíme proti proudu času a dnes máme menší jubileum. Jelikož vzpomínáme na přelom desetiletí. A že tento přinesl na taneční scéně spoustu (i nemilých) momentů.

Rok 2010 – Předzvěst dalších změn

Není možné, aby taneční změna neprocházela určitými změnami. Avšak v tomto roce se začal objevovat trend, který elektronickou taneční scénu do budoucna změnil. 

1. DJ’s United – Remember Love

Na poli taneční scény vždy vynikala jedna událost, a to Loveparade. Koncept akce, který se konal v samotném centru Berlína a celkově se ho zúčastnilo okolo miliónu lidí, se musel stěhovat do dalších německých měst. Což se v roce 2010 ukázalo jako nešťastné řešení. Kvli nezvládnuté organizaci bylo ušlapáno celkem 19 lidí a akce byla zrušena.

Právě jako akt piety se spojili Armin van Buuren, Paul van Dyk a Paul Oakenfold a vytvořili track jako památku. Bez pochyb tento track označuji jako poslední hymnu Loveparade, jelikož ve mně při poslechu vzbuzuje právě takový pocit poslechu hymny. 

2. Ali Wilson – Pandora

Pamatujete film Avatar? Tak právě s tímto filmem je nejvíce spjat tento singl. Necítíte při poslechu, že byste odlétli na měsíc Pandora? Neskutečná energie sálá po celou dobu trvání. Exotický vokál jen přidává na jeho ojedinělosti.

3. Alpha 9 – Come Home

Při tvorbě tohoto tracku se mladičký Arty pravidelně vracel z Moskvy domů do města Engels a při každé volné chvíli piloval zvuk k té nejvyšší kvalitě. Uznejte sami, že práce se povedla na výbornou. Nadpozemská melodie doplněná o kvalitní bassovou linku. To je právě to, v čem Arty vždy vynikal!

Jak vzpomínáte na legendární událost Loveparade? Měli jste to štěstí a zažili jste event osobně? Jaký track se vám vybaví z roku 2010? Podělte se o své názory v komentáři, nebo na našem Facebooku.