Milénium – Best of Trance [2007]

Čas letí neúprosně rychle a s naší rubrikou jsme se přehoupli do aktuálního desetiletí, které na poli Trance music přinesl jednu „stálici“, avšak v následujících letech se budeme setkávat se spoustou změn. Ale začneme popořadě.

Rok 2007 –  Odstartování neúplné pětiletky

Jistě víte, kam tím mířím. Neotřesitelnou pozici trancového krále si vydobil Armin van Buuren, který svou pozici drží až do dnešních dnů. A otázkou zůstává, kdo jej v budoucnu nahradí. Avšak nyní pojďme k samotnému hitparádě roku 2007.

1. Paul van Dyk feat. Ashley Tomberlin – New York City

Zde musím ihned na začátek objasnit, že jde o zcela subjektivní volbu, jelikož toto byl vůbec první track jaký jsem kdy slyšel. Doufám, že po poslechu mi nebudete mou volbu vyčítat, jelikož hlas Ashley Tomberlin patří mezi to nejlepší ve vokálových singlech na taneční scéně. A samotná instrumentální část tracku by vydala na další dlouhý odstavec.

2. Filo & Peri feat. Eric Limiere – Anthem

Není snad jiný tak rozdílový track, který štěpí skalní fanoušky Trance music na dva nesmiřitelné tábory. Jedni ho milují, druzí nenávidí. Řadím se k prvnímu táboru z prostého důvodu. Stejně jak piáno, tak i kytara staví trance track na jinou úroveň. A zároveň příjemný mužský vokál je přijatelnější pro obrovské množství posluchačů včetně těch, co trance neposlouchají.

3. Jonas Steur feat. Jennifer Rene – Fall To Pieces

I třetí místo zaujímá vokálový singl. I tento fakt dělá výběr tohoto roku speciální. A teď k tracku samotnému, který je kombinací bassové linky a synthů, které jsou pro Jonase Steura typické, zároveň mi samotná melodie připomíná atmosféru starších kompilací In Search Of Sunrise. A k hlasu Jennifere Rene mohu napsat jen superlativa.


Jak vzpomínáte na rok 2007? Řadí se také mezi Vaše oblíbené? Budeme se těšit na vaše příspěvky na Facebooku, nebo v komentářích.

Předchozí články série:
Milénium – Best of Trance [2000]
Milénium – Best of Trance [2001]
Milénium – Best of Trance [2002]
Milénium – Best of Trance [2003]
Milénium – Best of Trance [2004]
Milénium – Best of Trance [2005]
Milénium – Best of Trance [2006]