Jak zní celý příběh okolo Dash Berlina alias Jeffrey Sutoriuse?

Všichni si určitě pamatujete kauzu o tom, jak Dash Berlinovi ukradli identitu. Dlouhou dobu se o tom nemluvilo. Nyní je tomu konec. Jeffrey se po dlouhé době vyjádřil k událostem, které se děly v průběhu celého roku. A ty si můžeš celý příběh přečíst pěkně česky níže. Budeme rádi za každý názor.

„Vždy jsem byl otevřený v tom, jaký jsem a jak se cítím. Nejen jako umělec, ale také jako lidská bytost. Proto mi zlomilo srdce, když mě v červnu Elke a Sebastiaan odstřihli z mých sociálních sítí, a já jsem tak nemohl sdílet své pocity s fanoušky.

Po šíleně naplněném kalendáři posledních 10 let, se mi na konci roku 2017 začaly objevovat malé bolesti v celém těle – v dolní části zad, ramenech, patách atd. Bohužel, nijak dobře se to zatím nezahojilo. Bolest mě stále otravovala. Proto jsem se rozhodl, že první 2 měsíce v roce 2018 věnuji kompletní fyzické prohlídce. V průběhu prohlídek a rekonvalescence jsem byl tlačený svým bookerem do show v Číně [v lednu]. Od půlky února jsem pokračoval moji tour například na mainstage Ultra 2018 a EDC 2018. Doslova před mojí show na Ultra můj (nyní již ex-) booker Van der Kleij přestal komunikovat s mým tour managerem (Borysem). Elke a Sebastiaan toto rozhodnutí zřejmě podpořili. Od toho dne se mohl můj manager domlouvat pouze s booking asistentem a to pouze během Holandských úředních hodin, od pondělí do pátku v rozmezí 9–17, což bylo zvláštní, protože jsem cestoval kolem světa skrze různá časová pásma. „Hodně štěstí,“ tak ukončil jeho zprávu.

Na začátku května 2018 proběhl telefon mezi mým tour managerem, Elke, Sebastiaan a Van der Kleij, ve kterém probírali nadcházející vystoupení. Byl jsem u toho. Můj tour manager je varoval a snažil se jim vysvětlit, že tolik vystoupení je pro nás strašně těžké zvládnout. Řev managementu a bookera byl tak hlasitý, že i když telefonovali bez použití reproduktoru, slyšel jsem to na druhé straně místnosti. Řekli mu, ať myslíme na fanoušky, které bychom zklamali, a na peníze, které bychom takto vyhodili oknem.

Toto byla poslední kapka. Věděl jsem, že je čas něco dělat, protože toto nebylo správné. Nemohl jsem to přijmout, a proto jsem se rozhodl přestat spolupracovat s agentem Van der Kleij.

To vše se stalo na pozadí otázek týkajících se špatného řízení. Stále jsem běžel proti zdi, kde nebyl management ani booker otevřený pro jakoukoliv domluvu. Nakonec jsme naplánovali schůzku na 29. května tohoto roku – 28. jsem se vrátil z tour a 30. jsem měl vystoupit na A State of Trance v Polsku. V zemi, která mi moc chybí, a ve které jsem dlouho nebyl. Když jsme se s tour managerem vrátili domů, management zrušil domluvenou schůzku, protože si usmyslel, že diskutovat o něčem takovém není relevantní.

Tohle mě zlomilo mentálně. Je to pro mě opravdu velice emotivní. Proč si lidé dělají takové naschvály? V den plánované schůzky jsem navštívil doktora, který mi diagnostikoval vyhoření a řekl mi, že si mám dát pauzu od vystupování. Jedna z prvních věcí, kterou jsem udělal, byla, že jsem zavolal Armin van Buurenovi a oznámil mu, že nebudu schopný vystoupit na ASOTu v Polsku. V následujících týdnech jsem si konečně našel čas a popřemýšlel o tom, co se v posledníc 10 letech stalo, a bylo mi jasné, že jsem se celé tyto roky soustředil jen na své fyzické zdraví a zcela zanedbával dopad cestování na mou psychiku. Být od rodiny několik měsíců, konstantní tlak na plnění plánu, zatímco jsem byl bez přátel a bez rodiny.

Jak jsem řekl, jedna z prvních věcí, co mi Elke a Sebastiaan udělali, byla, že mě odstřihli od mých sociálních sítí. Jediná možnost komunikace, která mi zbyla, abych mohl informovat svět o tom co se dělo, byla zveřejnit tiskové prohlášení, které popsalo jádro mého rozhodnutí. Přilitím oleje do ohně bylo podání žaloby, kterou na mě uvalili Elke a Sebastiaan za to, že jsem neplnil show, které byly domluveny. Porušoval jsem smlouvu a oni mě chtěli takto donutit abych pokračoval s tour, jinak bych musel platit pokutu 100 000 Eur za každý den, kdy bych tak neučinil. Nakonec soud celou žalobu popřel.

Teď se vrátím ke svému vyhoření. Někteří z mých blízkých kolegů, přátel a rodiny se mě už delší dobu ptali na můj kalendář plný akcí. Neviděl jsem to tak černě, protože jsem se vždy díval pouze na své fyzické zdraví, a taky miluji interakci s fanoušky. Někdo možná ví, že jsem dřív sportoval – kopal jsem za jeden z Holandských fotbalových klubů. Během tour jsem se většinou držel ve formě v podobě fitness (Man On The Run), a po nějaké době jsem se začal aktivně věnovat bikram józe. Myslel jsem si, že jsem byl zdravý a fit. Očividně to ale nebyl můj případ.

Toto léto jsem tedy zůstal doma v Holandsku, které zažilo nejteplejší léto všech dob. Kromě toho to pro mě byla doslova rozmazaná realita. Neholil jsem se několik měsíců a jediné, co jsem dělal, bylo, že jsem jedl zmrzlinu, zaléval květiny a venčil psa. Byly to jedny z mála věcí, které mě dělaly šťastnějším (kromě dělání ničeho a snahy dostat se ze záhad a černoty). Během rozhodnutí o tom, že budu pokračovat pod vlastním jménem a tahanicemi mezi právníky jsme s mou tehdejší přítelkyní využili příležitosti a vzali se. Skvělá, malá, intimní svatba byla zároveň velmi důležitým krokem s mou Joyce, který byla mou obrovskou milující podporou.

K mému nynějšímu zdraví. Myslím si, že se dostávám tam, kde chci být. Ale tentokrát se to budu snažit udržet na uzdě, a taky se budu snažit udržet můj život . Musím se postarat o minulost jak emočně, tak finančně, ale také se těším na znovupropojení s fanoušky.“

Závěrem bychom si dovolili Jeffreyho citovat:

Hudba je můj život a různé události uplynulého roku mě inspirovaly novými nápady. Nemůžu se dočkat, až svou novou hudbu zahraji svým fanouškům.“

Zdroj