Beats For Love 2023 den 2. – Na Deadmau5e jsme nebyli připraveni

Právě zpracovávám své dojmy z druhého dne letošního festivalu Beats For Love a rád bych se s vámi s nimi podělil. Dozvíte se jak se změnil areál oproti předchozím ročníkům, co se zlepšilo a co mi zde naopak chybělo. Zavedu vás primárně na Future stage a na konci popíšu pocity z Deadmau5ova setu.

Areál

Do areálu jsem se dostal okolo půl páté. Průchod hlavním vstupem byl bleskový. Security check možná až moc laxní, kontrola detektorem a pak pouze nahlédnutí do batohu – tady bych zvážil trochu přitvrdit, na škodu to určitě nebude.

Stage

Nejprve jsem zamířil na nově umístěnou ČEZ Energy Techno stage, která se momentálně nachází vlevo od Love stage (ta ještě čekala na své první vystoupení v 17:00). Z Techno stage se linuly tepající techno beaty, které byly slyšet až ke vchodu. Novinkou této stage letos nebylo pouze její nové místo, ale také stan, ve kterém se nachází. Nicméně hlavním důvodem mé návštěvy bylo poslechnout si zvukový systém Vero od Funktion One, který stojí za to zažít.

Po zhruba 20 minutách jsem se vydal hlavním koridorem na prohlídku zbytku areálu. Stejně jako v minulém roce zde bylo mnoho stánků s různými občerstveními. Trochu mi chyběl můj oblíbený maxi hotdog (nakonec jsem si dal menší jinde). Při procházení areálem bylo zřejmé, že všechny stage jsou letos mnohem lépe zpracované než loni. Přiznávám, že jsem neviděl všechny, ale ty, které jsem viděl, mě nadchly.

Po prohlídce areálu jsem pokračoval na Future stage, která stejně jako Techno stage byla umístěna v novém stanu. Výhoda těchto stanů je ta, že v nich nezavazí žádné sloupy a i tak v nich je dost místa. Velmi chválím místa na sezení. Zůstal jsem zde na Rada Van Bee a Priesta. Oba předvedli parádní jízdu v Anjunadeep stylu. Po asi 15 minutách, co hrál Spada, jsem se stavil na párek a znovu navštívil Techno stage, kde jsem zkysnul asi hodinu. Nevím kdo hrál, ale bylo to fajn. Těm, co technu neholdují, doporučuji vyzkoušet. Stojí to za to.

Kolem 21. hodiny jsem se znovu vracel na Future stage. Na Love stagi zrovna řezali nějací řezníci – tomu co hráli neholduju/nerozumím 🙂 na druhou stranu Regge 2 Jungle stage vypadala opravdu zajímavě. Nabízela rychlejší hudbu s chytlavými funky melodiemi.

Na Future stage právě končil Klur, ale jeho vystoupení mě moc neoslovilo, protože mě to spíše uspávalo. Nicméně následoval Jody Wisternoff, který rozjel skvělou párty. Problémem druhého dne bylo, že se kryli zajímaví interpreti. V tomto případě to byla dnešní megastar Deadmau5. Kolidovalo to s vystoupením Jodyho a Simona Dotyho.

Deadmau5

Od tohoto vystoupení jsem měl opravdu velká očekávání. Joel je totiž nezkutečný hudebník a odborník na technologie. Bylo jasné, že to bude jedna z nejlepších show, kterou kdy zažiju. S potěšením můžu oznámit, že to tak opravdu bylo. Od prvního do posledního beatu jsem byl vtažený do Joelova světa a hltal každou vteřinu. Nejvíce mě samozřejmě zaujaly vizuály, které byly perfektně synchronizovány s hudbou.

Love stage byla letos opravdu krásná. Zde si dali organizátoři záležet. Zvuk byl parádní (i když se mi vracely výšky a to jsem stál asi 20 metrů před FOH). a show taky. Více led = více Adidas 🙂 PS: špunty recommended.

V průběhu Joelova setu jsem si všiml, že dost lidí z předních řad odešlo a tím pádem se dalo v kotli i normálně trsat. Překvapením pro mě bylo i to, že jsem neviděl takové množství telefonů, což podle mě znamená, že byla Joelova show zajímavá i pro ty, kteří ho neznají. Když bych to srovnal s loňským Arminem, tak jsem si to díky prostoru užil mnohem více.

Závěrem

Jde vidět, že do toho organizátoři pořádně šlapou a snaží se každým rokem festival posouvat zase o něco dále. Letos se jim to rozhodně povedlo. Díky organizátorům za hezký zážitek a zase někdy příště.

Foto: https://www.facebook.com/beats.for.love