Anjunadeep Open Air – lepší než ABGT 350?

Ano, myslím to přesně tak, jak jsem to napsal v nadpise článku. Anjunadeep Open Air byla za mě v mnoha ohledech lepší než samotná ABGT 350 v O2 aréně (viz recenze). Paradoxně, se spousty dalšími jsme se shodli na stejném názoru.

Za všechno mohou fanoušci, počasí a místo

Zažil jsem už mnoho akcí. Halovky, klubovky i open air festivaly. A musím se přiznat, že na Anjunadeep Open Air to tak nějak všechno pěkně zapadlo do sebe.

Už od začátku nám přálo počasí, které podtrhlo speciálnost místa. Křižíkova fontána má sice něco za sebou, ale podařila se zde vytvořit atmosféra, kterou jen tak něco nepřekoná. Na akci jsem potkával samé usměvavé lidi, kteří se očividně parádně bavili.

Nejdříve je potřeba rozcvička…

Zdroj: Anjunabeats

Jak bývá zvykem, tak i v Praze jsme měli možnost zažít set dedikovaný pro cvičení jógy. O hudbu se staral Paavo, který hrál tracky z alba Flow State a jógu předcvičovala ChauKei Ngai. Přiznám se, vydržel jsem jenom chvíli, protože jsem byl ještě trochu nemocný, ale i tak musím říct, že taková rozcvička rozhodně přijde vhod.

DJ’s, kteří překonávali jeden druhého

Po jóga setu nastoupili Dom Donnelly & Penelope, kteří mě velice překvapili a mile potěšili tím, co zahráli. Nevěděl jsem, co od nich čekat. Opravdu se mi trefili do noty a celé odpoledne parádně načali.

Po nich se za mix postavil Marsh, na kterého jsem se opravdu těšil. Zahrál přesně podle mých očekávání. Tracky jako Estes, Soul a Prospect se linuly ze sound systému a tvořily úsměvy na tvářích všech fanoušků.

Zdroj: Anjunadeep

Ben Böhmer, kterého jsem slyšel už v Brně, kde mi tak úplně nesedl (není to prostě headliner, který by měl hrát ve 2 ráno), předvedl parádní set plný krásných melodií a nových tracků jako například Black Hole.

Po Benovi přišel na řadu 16BL. Jeho set za mě trochu zklidnil všechny fanoušky a připravil je tak na hlavní hvězdy večera. Jeho set by nebyl kompletní, kdyby nezahrál svou klasiku Deep In My Soul.

Zdroj: Anjunadeep

Hlavním tahákem této akce pro mě byli James Grant a Jody Wisternoff. Jejich sety z předchozích afterparty byly povznášející a plné skvělé hudby. V neděli tomu nebylo jinak. Zahráli plno nových tracků, které můžeme očekávat na připravované kompilaci Anjunadeep 11. Na konci jejich setu jsem si myslel, že to byl vrchol večera, to jsem ale nevěděl co si pro nás připravili Tinlicker. Duo jsme sice slyšeli už v pátek na ABGT 350, tentokrát ale bylo vše jinak.

Tinlicker v době oslav vydali své nové album This Is Not Our Universe. Tracky z tohoto alba jsme slyšeli už v pátek. To co se odehrálo v neděli bylo jako z jiného světa. Byla tma, do toho nám rozsvítili vodotrisky, a Tinlicker zahrál melodický set plný eufórie a radosti. Tomu říkám parádní zakončení celého víkendu.

Zhodnocení organizace

Na začátku se prodloužilo čekání z důvodu pozdního otevření vstupu. Nejspíše se s tím počítalo, protože na průběh jógy to nemělo žádný vliv. Kontroly u vstupu byly podobně jednoduché jako v O2 aréně, což alespoň urychlilo vstup na akci.

Po vstupu jsme dostali cashless nárámky, kterými se platilo všude. Po zkušenosti z CityFestu mi to nijak nevadilo. Problémem byly v prvních dvou hodinách obrovské fronty na nabití náramku (nás se to naštěstí netýkalo) a pak také způsob vrácení peněz. Fungoval tak, že na chipu muselo být minimálně 100 Kč a zároveň se platil nějaký poplatek za vrácení. Zde bych rozhodně ocenil způsob vrácení jako na CityFestu.

Barů bylo podle mě dostatek. Fast bar, který sice fast nebyl, ale dal se obejít k jinému baru, kde byl vesměs stejný sortiment ale bez fronty :). Většina českých účastníků se bála toho, že dojde pivo a další věci stejně jako na akci s Borisem Brejchou. Nejdříve to vypadalo, že tomu tak nebude, ale co jsem si všiml, tak jídlo rozhodně došlo a stejně tak ke konci i pivo. To je trochu problém a doufám, že na příští akci tomu tak nebude.

Co se týče toalet, bylo to podobné jako s jídlem. Byly zde toalety, jež jsou součástí fontány a také další přenosné. V jednu dobu byla fronta na záchod dlouhá cca 40 minut, což je opravdu hodně. Prostory jsou zde ale omezené, což byl asi hlavní důvod jejich nedostatku.

Produkce

Produkci není co vytknout. Zvuk byl perfektní ve všech částech. Stage, na kterou mohli i fanoušci, byla rozhodně pěkným oživením. Společně s fontánou tvořili jedinečnou atmosféru. Po setmění to vypadalo opravdu nádherně.

Zdroj: Anjunadeep

A jsme ve finále

Byla to naprosto úžasná akce, která alespoň za mě překonala hlavní party. Rozhodně to bylo místem, počasím a hudbou, což vytvořilo magickou atmosféru. Pokud jste tuto akci zvažovali a nakonec nešli, tak jste podle mě trochu prohloupili. A vy, co jste tam byli, dejte mi rozhodně vědět, jak jste akci vnímali v porovnání se mnou.