ABGT 350 aneb Emoce, na které jen tak nezapomeneme

Vůbec si nejsem jistý, jak mám při recenzi akce ABGT 350 Prague začít. Je těžké někomu popsat zážitek, který ten druhý sám nezažil…

Nekonečné čekání

Srdce mnoha fanoušků nejen v ČR zaplesala, když se dozvěděla, že bude ABGT 350 v Praze. Některým více, některým méně. O akci byl takový zájem, že byla vyprodaná během několika prvních hodin.

Během onoho nekonečného čekání bylo vidět, jakým způsobem funguje jedna z nejlepších fanouškovských základen na světě – Anjunafamily. Pár dnů od oznámení hlavní akce, začaly vznikat události jako společný premeet před O2 arénou, Anjuna Boat Party nebo Anjuna Preparty. V neposlední řadě byla oznámena i oficiální afterparty v podání sublabelu Anjunadeep, která proběhla na Křižíkově fontáně.

Warm-up, jaký ČR ještě nezažila

Další třešničkou na dortu v už tak nabitém programu bylo překvapení v podobě warm-up setu, který mohli skalní fanoušci sledovat z Karlova mostu.

Warm-up byl natáčen den před akcí, tedy ve čtvrtek zrovna v době, kdy se ze dne stává noc. Vzhledem k tomu, jak je Praha fotogenická, byly záběry z lodi naprosto bezkonkurenční.

Group Trerapy 350

Celou noc odstartoval již zmíněný warm-up set, který byl promítaný na LED obrazovkách v O2 aréně. Ta se začínala pomalu plnit a Anjunafamily se dostávala do tempa.

V průběhu večera jsme mohli slyšet hudbu od Qrion, Tinlicker, Spencer Brown, Genix, Gabriel & Dresden a Ilan Bluestone. Ten nejočekávanější set byl samozřejmě v podání Above & Beyond.

Zdroj: Above & Beyond

Set Above & Beyond

Pokud by někdo nerozuměl tomu, co budu v následujícím odstavci popisovat, tak se prosím prvně podívejte na přiložený záznam setu. Ten vás částečně přenese tam, kde jsem byl v pátek 11.9.2019 já.

Above & Beyond jsou známí tím, že dokáží velice dobře komunikovat s fanoušky a díky tomu vytvořit atmosféru, kterou prostě musíte zažít. Na ABGT 350 v Praze tomu nebylo jinak. Prvních několik tracků jsem byl opravdu na měkko a musím přiznat, že jsem se neudržel a nechal emoce plynout tak, jak to má být. A nebyl jsem sám. V průběhu dvou hodin jsme slyšeli nespočet novinek z Anjuna kuchyně a celá aréna prožívala úžasné chvíle.

Zhodnocení organizace

Celou akci měla pod palce nám velmi dobře známá United Music, která loni trochu podcenila Transmission a někteří z toho neměli velkou radost. Proto jsme byli plní nejistoty a očekávání.

Vstup do arény probíhal stejně jako vždy. Vzhledem k tomu, že jsme nepřišli tak brzy, jak jsme chtěli, u vstupu jsme strávili cca 30 minut. Co mě celkem překvapilo, bylo, že kontrola probíhala hodně „lehce“, což mi přišlo poměrně zvláštní po tom, co jsem zažil na předchozích Transmission. To byla nejspíše příčina pohybu pochybných lidí na ploše nabízejících bůh ví co.

Zdroj: Above & Beyond

Produkce

Vzhledem k tomu, že se jednalo o takovou privátní Transmission, tak není produkci co vytknout. Stage mě sice moc nenadchla, ale to je hodně subjektivní. Zvuk byl parádní, světla taky, a fakt, že Abovákům sjela ze stropu speciální LED stěna na jejich vzkazy, to celé završil na 1*.

Závěrem

Bylo to magické, úžasné, naplňující a nabíjející skvělou energií, která nebývá na všech akcích. Rozhodně doporučuji projet záznamy a nechat se tak na chvíli přenést na to magické místo.

Přečti si také recenzi na oficiální afterparty.