10 „zapomenutých“ tracků Armin van Buurena – vol. 2

V prvním článku jsme nezabrousili moc hluboko do historie. Proto jsme si řekli, že pro vás ještě uděláme ještě druhý díl (a možná vyjde i třetí, kdo ví). Tady je 10 tracků, o kterých mnoho fanoušků nemá ani páru. Poznáváte je?

1. Armin van Buuren feat. Susana – Birth Of An Angel

Začal bych spíše známějším trackem a to Birth Of An Angel. Mnoho lidí si řekne: „Tohle mi nic neříká“, ale mýlíte se. Je to pouze instumentální verze legendárního tracku Shivers, který Armin vydal společně s velmi známou a talentovanou zpěvačkou Susanou v jeho druhém stejnojmeném studiovém albu Shivers z roku 2005. Track sám o sobě vyvolává „goosebumps“, jak už napovídá samotný název tracku, a přitom ho většina fanoušků ani moc nezná.

2. Armin van Buuren feat. System F – From The Heart

Určitě každý fanda Armina zná jeho legendární spolupráci s další tranceovou legendou Ferry Corstenem a to Exhale, který ovšem na přelomu nového milénia ještě používal svůj alias System F. Mimochodem, už jste četli naši rubriku Milénium? From The Heart vyšlo v Arminově debutovém albu ‘‘76‘‘ v roce 2003 a je to v pořadí druhý collab s Ferry Corstenem. Že jste ho ještě neslyšeli? Tak to rychle napravte!

3. Armin van Buuren ft. Cathy Burton – Rain

Třetí v track v pořadí je opravdová lahůdka. Rain je nejen známý z intra v hudebních videoklipech od Armada music, ale také jsme ho mohli přibližně před rokem slyšet v Arminově hudebním pořadu A State Of Trance 875 v úžasném mashupu s Cosmic Gate – F.A.V., kde se o vokály postarala zpěvačka Cathy Burton.

4. Armin van Buuren – Save My Night

V roce 2013 se Armin spojil s velmi známým nizozemským výrobcem piva (ano, přesně to pivo, které můj kolega Peťan nemá rád), při kterém vznikl jeden velmi, dalo by se říct, kultovní slogan „Dance more, drink slow“ v překladu ‘‘Tancuj víc, pij míň‘‘, kde chtěli tvůrci poukázat na zodpovědné užívání alkoholu na hudebních akcích a festivalech. Sám jsem byl při návštěvě onoho pivovaru v Amsterdamu překvapený, že to myslí smrtelně vážně, když jsem si i v jednom úseku mohl složit vlastní verzi Save My Night na specialním „hudebním“ stolu. Track vyšel až na dodatečném albu More Intense.

5. Gaia – 4 Elements

Když se řekne Rank 1, mnoho lidí si pod tímto jménem vybaví pecky jako Airvawe, Awakening nebo Superstrings, za kterými stojí 2 chlápci z Holandska a to Piet Bervoets a Benno De Goeij. Právě Benno je druhou tváří projektu Gaia, ale taky stojí za mnoho dalšími trance projekty jako je třeba The Quest, Kayama Painters (společně s Tiestem) nebo Pedro & Benno. Vůbec první kolaborace mezi Arminem a Bennem tedy vznikla už v roce 2000, kdy vydali úplně první track s názvem „4 Elements“.

6. Armin van Buuren vs. Rank 1 – This World Is Watching Me

Když už jsme nakousli téma Rank 1, tak u něj ještě chvíli zůstaneme. Málo kdo ví, že jeden z původních členů Rank 1, Benno De Goeij, je také spolu-autorem značky „Armin van Buuren“. V roce 2008 Armin vyhrál podruhé 1. místo v prestižní soutěži DJ Top 100 Mag a byl příliš zaneprázdněný koncertováním po celém světě, a tak potřeboval někoho, kdo by za něj skládal ve studiu novou hudbu. V roce 2008 také vyšlo jeho v pořadí již 3. umělecké album s názvem Imagine, kde jsme mohli nalézt tento skvost s kolaborací Rank 1.

7. Armin van Buuren ft. Justine Suissa – Simple Things

Kdo by neznal Burned With Desire v klubové verzi Arminova aliasu Rising Star s andělským hlasem od Justine Suissa, která je známá především z trance projektu Oceanlab od britské skupiny Above & Beyond. Simple Things ovšem už není známá a to z jednoho prostého důvodu. Nevyšla v žádném albu. Armin uvedl, že ji zkrátka nestihl dokončit v daném termínu, a tak jsme přišli o jeden nádherný track alba Shivers v roce 2005. No, není to škoda?

8. Armin Van Buuren feat. Victoria Horn – Wait For You (Song For The Ocean)

Názorná ukázka Arminova staršího stylu. Ani se nedivím, že vetšina jeho dlouholetých fans chtějí tenhle styl zpět. Já osobně určitě patřím mezi ně a album 76 určitě patří mezi mé nejoblíbenější. Text k tomuto nádhernému tracku napsala zpěvačka nominovaná na cenu Grammy, Victorie Horn, která mimo jiné napsala také text k Sunburn z téhož alba, nebo ke 4. singlu – Alone – z alba Intense v roce 2012.

9. Armin – Blue Fear

Dalo by se říct, že tohle byl jeden z prvních slavnějších Arminových singlů. Armin před rokem 1999 hodně koketoval s house music a je to i hodně znát v jeho brzké produkci. Často je Blue Fear považován za Arminův první oficiální track, i když Armin často zmiňuje jako jeho první track Communication, který poprvé vyšel už v roce 1998. Armin v té době ještě nepoužíval celé své jméno, pouze ‘‘Armin‘‘. Blue Fear vyšel poprvé již v roce 1995, poté na několika dalších vydavatelstvích v roce 1996 a 1997. V roce 2003 se také objevil na albu 76 v upravené ‘‘2003‘‘ verzi. Obě verze si můžete vychutnat níže.
Originální verze z roku 1997:

Novější verze z roku 2003:

10. Darkstar – Feel Me

Darkstar? Pokud vám tohle nic neříká, tak jste opět vedle. Armin byl tak trochu troll a v roce 2000 vydal pod tím tímto aliasem 2 tracky. See Me a výše zmíněný Feel Me. Že už jste z toho zmatení? Tak to jste zmatení oprávněně. V roce 2001 totiž vyšla totožná verze Feel Me, avšak pod známějším Arminovým aliasem Rising Star. Jmenovala se Touch Me. See Me, Feel Me, Touch Me…Vem to čert. A jako důkaz, že si opravdu nedělám srandu, zde jsou obě totožné verze, byť každá pod jiným aliasem.

Touch Me