10 let Beats for Love – čtyři dny plné skvělé hudby, fajn lidí a neskutečné atmosféry

Desátý ročník festivalu Beats for Love je za námi – uteklo to jako voda. Nohy bolí, záda taky, ale zážitky přebíjí veškerý diskomfort.

Očekávání byla veliká – organizátoři slibovali plno novinek a lineup byl světový. Co všechno se dá za čtyři dny stihnout, a naplnili představy očekávání?

Nejprve se dočtete jak jsem festival prožil já, následně si řekneme něco o areálu a dalších praktických/funkčních věcech.

Den první – seznámení s areálem a melodická Future stage

První den začínal zvolna, primárně to bylo pozdějším příjezdem až kolem 18 hodiny (pracovní povinnosti). Vstup na festival proběhl vcelku rychle, kontrola byla dost vágní, ale následující dny security trochu přitvrdila. Středeční program pro mě byl jasně daný. Proběhnout kolem Love stage by ČSOB a zamířit si to rovnou na Future stage, kterou ovládaly melodické beaty v podání M.O.S., Estiva, Nox Vahn a Enamour. Highlightem pro mě byl Estiva a Nox Vahn. Oba předvedli výborné sety, přičemž jsem je oba slyšel poprvé, takže to zážitek ještě umocnilo. Nox je fajn borec, který po svém setu přišel mezi lidi a nechal se „pochválit“ za své vystoupení. V noci jsem ještě mrknul na Techno stage by Čez, prošel zbytek areálu a valil domů.

Den druhý – vrchol festivalu a to jsme ještě pořádně nezačali

Čtvrtek byl prvním dnem konference Talking Beats, kterou moderoval DJ EKG. Měl jsem možnost slyšet přednášku o tom jak být DJ/producent – samostudium vs. DJ school. Hosty byli Chris Sadler, Hydrophonic a Victor Tellagio. Panel byl velmi dobře vedený a plný zajímavých informací. Následný network byl taky super – všichni byli velmi přátelští a ochotní podělit se o své zkušenosti. Pro všechny DJs co na přednášce nebyli – Chris řekl – „Proto abys byl dobrý DJ tak musíš mít vkus.“ s čím naprosto souhlasím. Amen!

Po Talking Beats jsem si to naštřádoval rovnou do techno stanu za Kristy Jay, které hraní techna opravdu sedí – byl to prostě parádní čtvrteční warm-up. Pak následovala další procházka po areálu, kdy jsem konečně na chvíli zavítal na Tunnel stage, která má opravdové grády! Všem ji vřele doporučuji. Zbytek dne jsem strávil na Love stage, kde jsem slyšel kousek Dimension a pak samozřejmě Borise Brejchu a u mě nejočekávanějšího Erica Prydze. Borise ani Erika jsem zatím na živo neviděl a musí říct, že naprosto splnili očekávání. Škoda jenom že to úplně nebralo i zbytek publika. Proto moc díky za booking a jak jsem Kamilovi říkal, tak Joel aka Deadmau5 hraje s Erikem i b2b – tak třeba někdy 😉

Noc jsem klasicky zakončil na techno stagy, kde zrovna končil svůj set Reinier Zonneveld kde i těch jeho posledních 20 minut stálo za to.

Den třetí – trance ovládl Beats for Love

Mé první páteční kroky vedly na House stage, kde své umění předváděla nadějná česká djane Gia. Byli jsme sice na housu, ale Gia do svého setu zařadila plno melodických věcí z labelu Anjunadeep – mé srdce plesalo 🙂 . Následně jsem se přesunul na stage Objevte více muziky abych si poslechl alespoň konec setu Sivy a Vyryse. Brněnské duo, opět nezklamalo a krásně na ně navázal i Duncan Grey – Brno jede! Na chvíli jsem zavítal na techno, kde to zrovna parádně rozehříval Tossi. Ale techna bylo dost – dostal jsem doporučení na Theresii – jednu z výherců Desperados DJ contestu. Zahrála parádní housovou music a bylo vidět, že se všichni náramně baví. Zbytek večera byl jasně nalajnovaný – trance na future stage. Po příchodu na Ferryho Corstena jsem nevěřil vlastním očím. Bylo skoro plno, to tu ještě nebylo – moc díky všem co dorazili Ferryho podpořit. Následoval Gabriel & Dresden a Giuseppe Ottaviani kteří pokračovali na trancové vlně nastolené Ferrym. Bylo to krásné. Zakončení opět proběhlo na Techno stage, kde jsem si dal pohádku na dobrou noc a valil domů 🙂

Den čtvrtý – zakončení ve velkém stylu

Sobotu jsem opět začal na Talking Beats – přesněji na přednáškách o partnerech/sponzorech a o tom jak vytvořit mezinárodní hudební festival v ČR. Neskutečně si vážím času všech panelistů. Informace, které nám byli předané jsou k nezaplacení.

Následoval The Shapeshifters na house stage – musím říct, že house mě letos hodně bavil, díky za něj. Po té jsem si dal 20 minutovku na DNB stage, kterou jsem zatím dost opomíjel. Magnetude můžu doporučit, opravdu jsem se bavil. Dál jsem pokračoval do mé safe zóny ve Future stage, kde jsem se těšil na Dosema. Nevím jak je to možné, ale jeho set utekl jako voda – trochu mě mrzí účast, ale je to pochopitelné protože soupeřil s Davidem Guettou na Love stage. Po Dosemovi nastoupil Cristoph a na úplná závěr česká stopa v podání Black Ops.

No a tady tímto končí moje návštěva desátého ročníku festivalu Beats for Love. My se ale pojďme podívat na festival jako takový.

Areál

Festivalový areál se oproti minulému roku opět trochu změnil a rozrostl. Hlavní změnou bylo zpřístupnění nové plochy, kterou letos okupovala Future strage. Celkově to areál zprostornilo – díky tomu zde bylo plno chill-out zón, místa k sezení a mnoho dalšího. Samotné stage byly všechny zase o level dále – velká pochvala za výborný zvuk a parádní efekty. Všude kde jsem byl to stálo za to. Všechny partnerské zóny byly krásně vyzdobené s různým doplňkovým programem. Jedinné co bych vytknul – stánku ČSOB jejich rozdávání klobouků a brýlí, asi jich měli přebytek – přijde mi to jako zbytečné znečišťování nesmyslnými cetkami.

Toalet byl dostatek a dokonce byli k dispozici keramické záchody – zajímalo by mě kolik lidí je využilo. Protože co si budeme, kolem venkovních záchodů to dost páchlo močí.

Občerstvení

Kamil v livestreamu zmínil, že ubrali stánků. Čučel jsem, že opravdu hodně. Fronty jsem na pití ani jídlo nijak velké nezaznamenal. Co se týká alka a nealka – pivo Proud mě nenadchlo, Radegast nebo Plzeň to jistila a pomelo grep bylo taky fajn. Z jídla jsem zkoušel Lovely hotdog – chuťově pecka, ale blbě se to jedlo a moc nezasytilo. Na druhou stranu mě velmi přjemně potěšil hamburger od Kauflandu – jeden z partnerů festivalu – královská porce za super cenu a luxusně dotažená chuť. Palec nahoru. Smash burger u techno stage taky super 🙂

Cashless placení

Fungovalo to. Víc není potřeba řešit. Konečně to někdo udělal tak, jak to má fungovat všude na světě. Platba kartou, telefonem, hodinkama, prostě čímkoli co umí nfc. Nikdy se mi nestalo, že by terminál nefungoval, nebo byl s platbou nějaký problém. Četl jsem, že někde špatně účtovali, ale to si asi lidi musí sami kontrolovat. Velký palec nahoru za tento krok a díky B4L i ČSOB za ukázkovou spolupráci.

Talking Beats – festivalová konference co má smysl

K jednotlivým panelům jsem se rozepsal dříve. Jedinné co mě mrzí je to, že já osobně dám přednost hudbě před přednáškou. Proto bych zvážil otevřít brány o něco dříve a umožnit tak lidem stihnout své oblíbené umělce spolu se zajímavou přednáškou na konferenci. Záznamy by měly být dispozici, takže to zas tak nevadí, ale osobně je to přeci jenom o něco lepší.

Závěrem

Co dodat? Já si všechny čtyři dny náramně užil. A jestli to byly nejlepší čtyři dny v roce zatím nevím, ale určitě byly nejlepší od začátku roku 😉 Ještě jednou díky pořadatelům a všem co se na přípravě podíleli. Bylo to super a těším se zase za rok na viděnou.

PS: statistika ušlých kroků – středa: 34001, čtvrtek: 36057, pátek: 59588, sobota: 76598. Kdo má víc? 😀

Událost pro rok 2025.

Foto: https://www.facebook.com/beats.for.love